Wyniki finansowe Grupy UNIMOT za I kwartał 2022 roku oraz plany rozwoju – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
24 maj 2022, 06:30

UNIMOT tworzy multienergetyczną grupę, która w swojej ofercie dla klientów hurtowych oraz detalicznych ma produkty paliwowe, gaz i energię elektryczną, pochodzącą m.in. ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo od czerwca 2020 roku grupa rozszerzyła swoją działalność o odnawialne źródła energii w obszarze fotowoltaiki działając pod marką AVIA Solar.

W połowie maja br. Grupa UNIMOT rozpoczęła działania reorganizacyjne. Ich celem jest przygotowanie struktury firmy do przejęcia 100% akcji Lotos Terminale. Szacowane zaangażowanie Unimotu w transakcję ma wynieść co najmniej 450 mln zł. Przedmiotem transakcji jest przejęcie 9 terminali paliw o łącznej pojemności 350 tys. m3 oraz zakładów produkcji asfaltów w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach. Zarząd spodziewa się pozytywnych skutków finansowych dla grupy w najbliższych kilkunastu miesiącach.

Spółka 23 maja opublikuje wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku. Zgodnie z wynikami finansowymi za 2021 rok, Grupa UNIMOT wypracowała 70,6 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej za cały 2021 rok. Skonsolidowane przychody ogółem Grupy Unimot wyniosły 8 207,2 mln zł, a jednostkowy zysk netto był na poziomie 76 mln zł.

O wynikach finansowych za I kwartał 2022 roku, aktualnej sytuacji Grupy UNIMOT oraz perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z zarządem spółki. Transmisja konferencji wynikowej online odbędzie się we wtorek, 24 maja 2022 r. o godz. 10:00. Następnie zapraszamy na czat inwestorski, gdzie będzie można zadać Zarządowi pytania.

W spotkaniu wezmą udział:

• Adam Sikorski, Prezes Zarządu,
  • Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych,
  • Filip Kuropatwa, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 24 maja 2022 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem