Wyniki finansowe spółki Sescom za I półrocze 2021/2022 roku – czat z prezesem zarządu
Obrazek użytkownika Czaty
27 cze 2022, 09:27

Wyniki finansowe spółki Sescom za I półrocze 2021/2022 roku – czat z prezesem zarządu

Sescom to spółka działająca w obszarze usług facility management dla obiektów rozproszonych przy wykorzystaniu najnowszych technologii służących do optymalizacji działań operacyjnych klientów. W ramach grupy kapitałowej rozwija również segmenty: technologii wodorowych oraz usług serwisowych dla klientów indywidualnych i małych firm.

Spółka zgodnie z szacunkowymi, niezaudytowanymi danymi w I półroczu 2021/22 (październik 2021 r. – marzec 2022 r.) w ujęciu skonsolidowanym wypracowała 77,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 18,3 proc. Normalizacja sytuacji epidemicznej, a w jej efekcie brak obostrzeń gospodarczych pozytywnie wpływa na podstawowy biznes grupy, tj. Facility Management (FM), gdzie w analizowanym okresie Sescom osiągnął 4,2 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 45 proc. rok do roku) oraz 2,8 mln zł zysku netto (wzrost o 34 proc. rok do roku).

W ujęciu skonsolidowanym zysk operacyjny grupy w analizowanym okresie wyniósł 1,3 mln zł (wobec 2,6 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 0,1 mln zł (wobec 1,8 mln zł rok wcześniej). Głównym czynnikiem, który wpłynął na spadek rentowności, jest uwzględnienie strat spółek odpowiedzialnych za rozwój segmentów technologicznych, które znajdują się na wczesnym etapie rozwoju: SES Hydrogen (technologie wodorowe) oraz FIXFM (usług serwisowych dla małego biznesu i konsumentów).

O wynikach finansowych spółki za I półrocze 2021/2022 roku oraz perspektywach dalszego rozwoju będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Sławomirem Halbrytem. Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. o godz. 10:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.