Czat inwestorki AMBRA - Wyniki finansowe grupy za I kwartał 2023/2024
Obrazek użytkownika Czaty
08 lis 2023, 13:48

Wyniki finansowe grupy AMBRA za I kwartał 2023/2024 – czat inwestorski z zarządem

Grupa AMBRA prowadzi działalność na rynku wina już od 30 lat i jest największym producentem, importerem oraz dystrybutorem win w Polsce. W swojej strategii zakłada rozwój popularnych marek, tj. FRESCO, CIN&CIN czy DORATO, ale również zwiększenie pozycji rynkowej na rynku win i alkoholi premium, tj. whisky, brandy czy wódki premium.

Oferta grupy AMBRA opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.

W perspektywie kolejnych lat AMBRA zamierza utrzymywać zwiększony poziom inwestycji modernizując m.in. swój zakład produkcyjny, co pozwala zwiększać program inwestycyjny. Spółka nie zakłada zmiany swojej praktyki dywidendowej, a zarząd nie widzi powodów, by zmieniać dotychczasowy poziom wypłacanej dywidendy.

AMBRA należy do wąskiego grona spółek wypłacających regularnie, rok w rok dywidendy. W tym roku będzie to już 15. wypłata z rzędu do akcjonariuszy, która wyniesie 1,10 zł na akcję.

Przy okazji publikacji wyników finansowych za I kwartał 2023/2024 grupa AMBRA zaprasza na czat z prezesem zarządu, Robertem Ogórem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Kaźmierczakiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 listopada 2023 r. o godz. 14:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 8 listopada 2023 r. o godz. 14:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.