Dr Irena Eris wybiera się na główny rynek GPW. Spółka złożyła prospekt do KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 mar 2022, 10:05

Dr Irena Eris wybiera się na główny rynek GPW. Spółka złożyła prospekt do KNF

Spółka Dr Irena Eris, wiodący producent kosmetyków, poinformowała, że rozważa ofertę publiczną i debiut na głównym rynku GPW. W tym celu złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

Grupa prowadzi działalność na rynku kosmetycznym od niemal 40 lat. Jest właścicielem znanych marek Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty oraz właścicielem i operatorem sieci salonów kosmetycznych pod marką Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

Spółka jest także operatorem trzech luksusowych hotelo SPA w Krynicy-Zdroju (Małopolska), na Wzgórzach Dylewskich (Mazury Zachodnie) i w Polanicy-Zdroju (Kotlina Kłodzka). W planach jest też budowa kolejnego Hotelu SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu.

Dr Irena Eris oferuje produkty w ponad 60 krajach. Największy udział w przychodach (80,9%) ma segment kosmetyczny. Spółka zamierza dalej zwiększać skalę działalności w tym segmencie poprzez rozwój organiczny, ale też przez przejęcia atrakcyjnych marek i producentów.

„Gdy zakładałam firmę w 1983 roku, produkowaliśmy zaledwie jeden krem. Dziś jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku kosmetycznego, z markami kosmetyków premium, dermokosmetyków oraz kosmetyków masowych, które chętnie kupowane są w kilkudziesięciu krajach świata.” - mówi dr Irena Eris, współzałożycielka i członkini zarządu Dr Irena Eris.

„W naszej branży wygrywają ci, którzy są w stanie stale rozszerzać i odnawiać swoją ofertę produktową, tworząc nowe receptury. Naszą wielką przewagą jest doświadczona kadra, własne Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris i nowoczesny zakład produkcyjny, gdzie rozwijamy i wytwarzamy zróżnicowaną gamę kosmetyków, skierowanych do bardzo szerokiej grupy klientek” - dodaje.

Grupa zatrudnia łącznie 850 osób. W 2021 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 297,6 mln zł, a zysk netto wyniósł 25,72 mln zł.

Debiut na GPW i oferta akcji Dr Irena Eris

Grupa jest na początkowym etapie procesu zmierzającego do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO). Prospekt emisyjny został już złożony i oczekuje na zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ostateczna decyzja o przeprowadzeniu IPO zostanie podjęta za kilka miesięcy.

Celem emisji akcji jest umożliwienie realizacji strategii Grupy Dr Irena Eris, zarówno w segmencie kosmetycznym oraz w segmencie usług hotelarskich premium.

„Plan przeprowadzenia oferty publicznej akcji i debiutu na warszawskiej giełdzie, jest naturalnym krokiem w dalszym, globalnym rozwoju Grupy Dr Irena Eris” – podsumowuje Henryk Orfinger, przewodniczący rady nadzorczej Dr Irena Eris.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.