Black Rose Projects zadebiutuje na NewConnect. Co warto wiedzieć o specjaliście w portowaniu gier
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 maj 2022, 08:30

Black Rose Projects zadebiutuje na NewConnect. Co warto wiedzieć o specjaliście w portowaniu gier?

Black Rose Projects zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 1 czerwca 2022 r. Spółka działa na w branży gier od 2018 r. Jej głównym obszarem działalności były usługi portowania gier na konsole, a teraz zamierza poszerzyć model biznesowy o produkcję własnych tytułów.

Główną działalnością spółki są usługi portowania gier na najważniejsze konsole i mobile. Do tej pory Black Rose Projects przeprowadził ponad 90 portów. Pierwsze zlecenia otrzymywał od Ultimate Games. Obecnie większość zleceń pozyskuje samodzielnie, także zlecenia z zagranicy charakteryzujące się większą marżą. Spółka zarabia, w zależności od umowy, na usłudze portowania i na części zysku ze sprzedaży gry na konsolach.

Black Rose Projects od dwóch lat jest spółką rentowną. W 2020 zysk netto wyniósł ok. 1 mln zł przy przychodach netto ok. 3 mln zł. Podobnie w 2021 r. zysk netto wyniósł ok 1 mln zł, przy mniejszych przychodach 2 mln zł.
 

Wyniki finansowe Black Rose Projects

wyniki finansowe Black Rose Projects

W akcjonariacie spółki jest, notowany na giełdzie, Gaming Factory. Jednak Black Rose Projects nie jest spółką zależną. Gaming Factory dołączył do akcjonariatu w późniejszym okresie działalności nabywając pakiet mniejszościowy 25,4% akcji. W zamian spółka otrzymała pomoc w pozyskiwaniu kapitału oraz otrzymuje zlecenia od giełdowej spółki.

Struktura akcjonariatu Black Rose Projects

Struktura akcjonariatu Black Rose Projects

Rozszerzenie biznesu o własne produkcje

Spółka rozwija obecnie drugą nogę biznesu, którą jest produkcja własnych tytułów. Są to projekty realizowane osobno od podstawowej działalności i finansowane z zysków.

Pierwszym z nich jest gra Dark Moonlight, przygodowy survival horror. Gra ukaże się na PC w II kwartale 2023 r. Spółka odpowiada za produkcję, wydanie i oczywiście porty gry. Szacowany budżet projektu wynosi 4 mln zł.

Drugą grą, z budżetem oszacowanym na 1 mln zł, jest Spooky Lord, taktyczna rozgrywka strategiczna. Premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok (IV kwartał).

Black Rose Projects zatrudnia 30 pracowników, z których większość zajmuje się portowaniem. Zamierza też zwiększać zespół. Nie ogranicza więc podstawowego biznesu (portowania), ale buduje osobno nowe źródła przychodów (własne produkcje) – jako dodatek do podstawowej działalności.

Debiut Black Rose Projects na NewConnect już w środę

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań Black Rose Projects na 1 czerwca 2022 r. Zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą „BLACKROSE” i tickerem „BRP”.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.