Redukcja w zapisach na akcje Creotech Instruments. Inwestorzy zapisali się na więcej akcji niż było dostępnych
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 cze 2022, 15:38

Redukcja w zapisach na akcje Creotech Instruments. Inwestorzy zapisali się na więcej akcji niż było dostępnych

Creotech Instruments, notowana na NewConnect spółka z branży kosmicznej, podała poziom redukcji zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. W następnym kroku - przeniesie notowania na główny rynek GPW w lipcu.

Inwestorzy detaliczni złożyli deklaracje przekraczające poziom zaoferowanych akcji. Redukcja w zapisach wyniosła 40%.

W ofercie publicznej akcji Creotech Instruments zostały uplasowane wszystkie akcje nowej emisji. Cena ostateczna wyniosła 100 zł na akcję, czyli jest niższa o 20% od ceny maksymalnej wynoszącej 125 zł za akcję.

Oznacza to, że każdy, kto złożył zapisy na 100 akcji w cenie 125 zł, o łącznej wartości 12 500 zł, otrzyma tylko 60 akcji o łącznej wartości 6 000 zł. Pozostałe środki zostaną zwrócone na konto.

Taki poziom redukcji może wynikać z przydzielenia w transzy inwestorów indywidualnych zaledwie 5,2% akcji oferowanych. Akcjonariusze detaliczni otrzymają zaledwie 20.710 akcji nowej emisji.

"Jak wiemy, sytuacja na rynkach kapitałowych od pewnego czasu nie jest łatwa. Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę, nasza oferta jest pierwszą ofertą na rodzimym rynku, która zakończyła się sukcesem, z czego jesteśmy bardzo dumni. Creotech posiada solidne fundamenty i świetne perspektywy rozwoju. Cieszę się, że zostało to zauważone przez inwestorów, dzięki czemu udało nam się pozyskać zakładaną kwotę 39,65 mln zł brutto, przy 40 proc. redukcji. Wszystkim uczestnikom oferty bardzo dziękujemy za zaufanie" – mówi Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments.

Środki z oferty publicznej spółka przeznaczy na ukończenie kluczowych projektów R&D w obszarze satelitarnym oraz systemów kwantowych. Ponadto pozyskany kapitał pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne i sprzedażowe.

"Zgodnie z założeniami opisanymi w Prospekcie, pozyskany kapitał pozwoli nam osiągnąć kolejne etapy rozwoju, zarówno pod kątem projektowym, jak i biznesowym. Środki przeznaczymy na ukończenie kluczowych projektów R&D z obszaru satelitarnego oraz systemów kwantowych. Pozytywne zakończenie Oferty umożliwia nam także sprawne przejście na rynek regulowany GPW w Warszawie. Z debiutem celujemy na lipiec tego roku. Co więcej, Creotech będzie pierwszą spółką kosmiczną na głównym parkiecie, co niewątpliwie jest dla nas kolejnym motywatorem do dalszego dynamicznego rozwoju" – dodaje Brona.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Creotech Instruments i przejście na główny rynek GPW. Co warto wiedzieć o spółce 

Debiut Creotech Instruments ok. 11 lipca

Przydział akcji Akcje zostaną przydzielone do 24 czerwca. Prawa do akcji nowej emisji pojawią się na rachunkach inwestorów około 8 lipca.

Creotech Instruments spodziewa się przeniesienia notowań z NewConnect na GPW około 11 lipca. Ostateczna data zostanie podana w uchwale Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.