Creotech Instruments zmieni rynek notowań już w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
06 lip 2022, 17:41

Creotech Instruments zmieni rynek notowań już w przyszłym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych zdecydowała o dopuszczeniu akcji Creotech Instruments na główny parkiet i o jednoczesnym wycofaniu z obrotu na NewConnect. Spółka przeniesie notowania już w poniedziałek, 11 lipca 2022 r.

Creotech Instruments notowany na rynku NewConnect przedstawiciel branży kosmicznej przeniesie notowania na parkiet podstawowy. Spółka sfinalizowała w czerwcu z sukcesem emisję nowych akcji.

Pozyskane środki w wysokości 39,65 mln zł przeznaczy przede wszystkim na dokończenie projektów B+R dotyczących technologii satelitarnych, komputerów kwantowych i systemów zarządzania operacjami UAV. Spółka liczy na uzyskanie Space Heritage dla jej autorskiego systemu Hypersat.

"Dołączenie do grona spółek notowanych na Głównym Rynku GPW w Warszawie jest ukoronowaniem ostatnich miesięcy naszej ciężkiej pracy i zakończonej sukcesem publicznej emisji akcji o wartości 39,65 mln zł brutto. Mimo niezwykle trudnej sytuacji rynkowej Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem Inwestorów, o czym świadczyła 40 proc. stopa redukcji zapisów w Transzy Inwestorów Detalicznych. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Inwestorom za zaufanie oraz wiarę w przyjęty przez nas model biznesowy. Dodam też, że do akcjonariatu naszej firmy dołączyły renomowane fundusze OFE oraz TFI – mówi Grzegorz Brona, prezes zarządu w Creotech Instruments.

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Creotech Instruments i przejście na główny rynek GPW. Co warto wiedzieć o spółce 

Debiut na GPW już w poniedziałek

Creotech Instruments zadebiutuje na głównym rynku GPW w poniedziałek 11 lipca 2022 r. Spółka przeniesie notowania wszystkich akcji z rynku NewConnect. Ponadto na giełdzie zadebiutują prawa do akcji nowej emisji.

Wszystkie aktywne zlecenia na handel akcjami na rynku NewConnect zostaną anulowane po sesji 8 lipca.

Spółka będzie notowania pod niezmienioną nazwą skróconą „CREOTECH” oraz tickerem „CRI”. Będzie to już trzeci debiut na głównym rynku GPW i jednocześnie trzecie sfinalizowane przejście z rynku NewConnect w tym roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów https://strefainwestorow.pl/artykuly/debiut-ipo


 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.