DB Energy ustaliło jaka będzie cena maksymalna w ofercie akcji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 mar 2023, 09:29

DB Energy ustaliło jaka będzie cena maksymalna w ofercie akcji

DB Energy podało cenę maksymalną w prowadzonej ofercie publicznej. Inwestorzy będą mogli zapisywać się na akcje spółki świadczącej usługi poprawy efektywności energetycznej dla przemysłu od poniedziałku, 20 marca 2023 r.

Trwa oferta akcji notowanej na NewConnect spółki DB Energy, której głównym celem jest wsparcie dalszego rozwoju działalności w modelu ESCO. Cena maksymalna została ustalona w wysokości 29 zł za akcję, czyli o 3,4% niżej od ceny zamknięcia na czwartkowej sesji  30,02 zł

"Model biznesowy i strategia rozwoju DB Energy spotykają się z pozytywnymi ocenami i zainteresowaniem wśród inwestorów, co pozwoliło nam ustalić cenę maksymalną na poziomie 29 zł za jedną akcję serii D. To oznacza maksymalną wartość Oferty na poziomie 12 mln zł. Środki w głównej mierze posłużą na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym własne inwestycje spółki w modelu ESCO" – komentuje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.

Według prospektu emisyjnego, spółka ma zamiar wyemitować do 415 tys. akcji serii D. Przy cenie 29 zł na akcję, wpływy brutto z oferty wyniosą 12 mln zł.

DB Energy przeznaczy znaczną część zebranego kapitału na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym realizacji projektów w modelu ESCO. Głównym przeznaczeniem będzie finansowanie gotówką projektów o stosunkowo niskiej wartości, rzędu kilkuset tysięcy złotych, które nie mogą być finansowane przez współpracę DB Energy z instytucjami finansowymi,

Zobacz także: DB Energy: oferta publiczna i przejście na GPW, Analiza - co warto wiedzieć o spółce z sektora poprawy efektywności energetycznej 

Oferta akcji DB Energy

Zapisy na akcje w transzy inwestorów detalicznych rozpoczną się w poniedziałek, 20 lutego i potrwają do 29 marca, do godziny 17:00.

Inwestorzy będą mogli składać zapisy po cenie maksymalnej 29 zł za akcję. Cena ostateczna zostanie podana 30 marca. Dla transzy inwestorów indywidualnych może zostać przeznaczone od 20% do 30% całej oferty. Po zapisach, nowi akcjonariusze otrzymają Prawa Do Akcji (PDA), które z czasem zostaną zamienione na akcje.
 

Kurs akcji DB Energy od debiutu na NewConnect

DB Energy (3)


DB Energy przeniesie notowania akcji z NewConnect na parkiet podstawowy GPW około 24 kwietnia. Ostateczna data debiutu zależy od uchwały GPW.

Spółka będzie notowana na głównym rynku pod niezmienioną skróconą nazwą „DBENERGY” i tickerem „DBE”.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.