Ambra wypłaci 15. rok z rzędu ponownie wyższą dywidendę
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 wrz 2023, 20:11

Ambra wypłaci 15. rok z rzędu ponownie wyższą dywidendę

Ambra, jedna z nielicznych spółek dywidendowych wypłacających zyski od ponad dekady, ponownie postanowiła podzielić się zgromadzonymi środkami z inwestorami. Wypłaci po raz 15. z rzędu dywidendę i także tym razem dywidenda będzie nominalnie wyższa od poprzedniej.

Zarząd producenta i dystrybutora win zaproponuje walnemu zgromadzeniu wypłatę części zysku z roku obrotowego 2022/2023 dywidendy w wysokości 1,10 zł akcję. Jest to najwyższa wypłata w historii spółki i jest także o 10% wyższa niż wypłacona (w wysokości 1 zł na akcję) dywidenda w 2022 r. Stopa dywidendy obliczona przy kursie akcji z końca wtorkowej sesji wynosi 3,8%.

Data dnia dywidendy oraz data wypłaty nie zostały jeszcze podane.

Zobacz także: 13 września godz. 15:00: Wideokonferencja z zarządem Grupy AMBRA 

Spółka dywidendowa płacąca regularnie od ponad dekady rosnące dywidendy

Ambra należy to wąskiego grona spółek wypłacających regularnie, rok w rok dywidendy. W tym roku będzie to już 15. wypłata z rzędu do akcjonariuszy. Jednak historia wypłat jest dłuższa. Ambra dokonała pierwszego podziału zysku już w 2005 r. i od tamtej pory inwestorzy otrzymali jeszcze wypłaty w 2007 i 2008 r.

Po przerwie związanej z kryzysem w 2009 r. dywidendy były wypłacane już regularnie

Co więcej wartość wypłat rosła z czasem. W 2010 r było to 10 gr na akcję, by już 5 lat później pomnożyć tę kwotę do 50 gr na akcję. Kolejne 7 lat wystarczyło do podwojenia wypłaty do pełnej złotówki wypłaty. W tym roku do inwestorów trafi 1,10 zł.

Dywidendy Ambry wypłacane w latach 2005 – 2022

Dywidendy Ambra

Zobacz także: Ambra: notowania, dywidendy, wyniki finansowe, rekomenadacje

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.