Najlepsze lokaty październik 2022: oprocentowanie 8%, a nawet 9%
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
03 paź 2022, 07:31

Najlepsze lokaty październik 2022, dają oprocentowania 8%, a nawet 9% w skali roku

Oprocentowanie depozytów bankowych z miesiąca na miesiąc nieśmiało rośnie. W październikowej ofercie banków możemy uzyskać 8%, a nawet 9% w skali roku.

Kolejny miesiąc obserwujemy wzrost oprocentowania lokat w ofertach banków. Pojawiło się wiele ciekawych propozycji, które pozwolą choć odrobinę ochronić zgromadzony kapitał. Przedstawiamy najciekawsze propozycje lokat bankowych w październiku 2022 r.

Zobacz także: Geograficzna dywersyfikacja, dlaczego warto pomyśleć o przeniesieniu części środków finansowych poza polski system finansowy

LokataOprocentowanie
r/r  
Termin lokatyUwagi
PKO Bank Polski
Lokata Progresywna9,00%18 miesięcyW przypadku zerwania lokaty otrzymasz dotychczas naliczone odsetki. Jeśli nastąpi to przed ukończeniem 6 miesiąca otrzymasz kapitał bez odsetek
Getin Bank
Lokata na Nowe Środki8,00%12 miesięcyDla klientów, którzy udzielą zgód marketingowych
Bank Pekao
Lokata na nowe środki8,00%3, 6 lub 12 miesięcyOferta dostępna wyłącznie w oddziale, ważna do 14 października 2022
InBank
Lokata Lojalna7,50%6 miesięcyDla nowych i obecnych klientów
Credit Agricole
Lokata na nowe środki7,00%Od 90 dni do 3 latMożesz skorzystać z oferty, jeśli masz konto dla osób fizycznych (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego i Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych).
Nest Bank
Nest Lokata Witaj8,00%6 miesięcyZapewnienie w każdym pełnym
miesiącu trwania lokaty wpływów
Na Nest Konto min. 2000 zł,
Wykonanie trzech dowolnych transakcji
 
mBank
Lokata na nowe środki7,50%12 miesięcyDla posiadaczy mKonta Intensive
Lokata na nowe środki7,30%12 miesięcyInne konto np. eKonto
Santander Consumer Bank
Lokata Online Nowe Środki7,00%12 miesięcyPropozycja dotyczy nowych środków deponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Banku wg stanu na 13.09.2022 r.
Bank Millennium
Lokata Horyzont Zysku6,50%6, 12 lub 18 miesięcy 

Nawet 8% i 9% w skali roku

Większość propozycji oscyluje wokół 7% i 8%, co nie jest znaczącą zmianą wobec lokat, które prezentowaliśmy we wrześniu. Ale warto przyjrzeć się lokacie Progresywnej PKO Banku Polskiego, która oferuje 9% w skali roku w ostatnim okresie oszczędzania, od kwoty 1000 zł.

lokata pko bp
Źródło: PKO Bank Polski

Ciekawą ofertę znajdziemy również w Banku Pekao w Lokacie na nowe środki, która gwarantuje nam 8% w skali roku na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Getin Bank także oferuje w Lokacie na nowe środki oprocentowanie 8% na 12 miesięcy.

Lokaty Getin

Również 8% w skali roku na Lokacie mobilnej na 270 dni oferuje Credit Agricole. Ale to nie wszystko, jeśli interesuje nas lokata na dłuższy okres, to w Lokacie na nowe środki dostaniemy 7% w skali roku do 3 lat.

lokaty credit agricole

Źródło: Credit Agricole

Także 8% r/r proponuje Nest Bank na okres 6 miesięcy w Lokacie Witaj, która skierowana jest do nowych klientów.

nest bank lokata

Źródło: Nest Bank

W mBanku możemy liczyć na 7,5% na mKoncie Intensive lub 7,3%, jeśli jest się posiadaczem innego konta. Czas obowiązywania depozytu to 12 miesięcy, a możemy ją założyć od 1000 zł.

Z kolei w Lokacie terminowej Banku Millennium zyskamy 6,5% przez 6, 12 lub 18 miesięcy. Założyć możemy ją w łatwy sposób korzystając z Millenetu lub aplikacji mobilnej.

Zobacz także: Inflacja na początku 2023 roku przekroczy 20%, a członkowie RPP przedstawiają skrajne prognozy dla stóp procentowych

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.