10 najlepszych traderów do obserwowania na Twitterze
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
04 lip 2021, 10:29

10 najlepszych traderów do obserwowania na Twitterze

Scott Redler, Peter Brandt czy Jake Wujastyk – oto traderzy, którzy podpowiadają skutecznie jak inwestować krótkoterminowo w amerykańskie akcje, surowce czy bitcoina.

Wiemy, że czytają nas nie tylko inwestorzy, ale też traderzy. Czasami inwestorzy próbują tradingu. Tymczasem na Twitterze jest kilka ciekawych kont, z punktu widzenia traderów. Prowadzą je inni traderzy, którzy udzielają bezpłatnych i często bardzo sensownych porad. Gdzie można znaleźć sygnały tradingowe za darmo na Twitterze? Poniżej nasza subiektywna lista twitterowych traderów, których warto obserwować.

Scott Redler

redler

Główny strateg T3Live/T3TradingGroup, komentator telewizji CNBC czy Bloomberg. Bardzo uważny obserwator S&P500, Nasdaq 100, bitcoina oraz spółek technologicznych. Portfel prowadzony przez Redlera jest płatny, to tam można otrzymywać sygnały kupna i sprzedaży na bieżąco. Ale na twitterowym koncie Redler też codziennie umieszcza kilka wskazówek. Ten kto umie je czytać, też może nieźle zarabiać.

Jake Wujastyk

wujastyk

Trader i współwłaściciel platformy TrendSpider. Podaje regularnie wskazówki inwestycyjne. Przykład? W ostatnich kilku tygodniach świetnie wprowadził na spółkę Palantir. Teraz pilotuje traderów m.in. na akcjach spółki Vislink Technologies. Ciekawostka: płynie w nim polska krew, więc tym bardziej wart obserwowania.


Adam Mancini

mancini

Doświadczony trader, założyciel mancinitrading.net. Codziennie publikuje swoje założenia i projekcje dla kontraktów futures na S&P500, prowadząc obserwujących za rączkę, niczym dzieci do przedszkola.

Zobacz także: Debiut Robinhooda opóźnia się przez kryptowaluty, za to nadchodzi IPO tureckiego Allegro – czyli Hepsiburada


Northstar

northstar

Meteorolog z wykształcenia, trader z wyboru. Miłośnik stosowania analizy technicznej na interwałach tygodniowych i miesięcznych, z użyciem narzędzia Arka, które jest pomocne do wyszukiwania formacji filiżanki z uszkiem. Specjalizuje się w rynku cryptos oraz surowców.


Chris Kimble

kimble

Trader z wieloletnim doświadczeniem, który poluje na punkty zwrotne na rynku. Pokrywa zarówno akcje amerykańskich spółek, jak i ETF-y. Ostatnio zauważył wybicie z 14-letniej konsolidacji na ETF-ie na rynki wschodzące, co jego zdaniem powinno przyciągnąć kupujących. To ważna informacja także dla inwestorów z GPW.


J.C. Parets

parets

Założyciel allstarcharts.com, który ma niezwykle uważne oko i bardzo często wyszukuje punkty zwrotne na rynku. Ostatnio zwrócił uwagę na wychodzenie z konsolidacji notowań ETF-a na akcje spółek produkujących półprzewodniki. Każdego ostatniego dnia miesiąca przypomina, że kolejnego dnia po przebudzeniu traderzy będą już mieli dostępne świecie miesięczne.

David Keller

keller

David Keller to główny strateg w StockCharts.com, prezydent Sierra Alpha Research. Jego misją jest wyeliminowanie z procesu inwestycyjnego błędów emocjonalnych przy pomocy analizy technicznej. Jego profil na Twitterze jest kopalnią wiedzy przede wszystkim dla początkujących traderów, ale ci doświadczeni też znajdą coś dla siebie.


Bob Loukas

loukas

Trader z 25-letnim doświadczeniem, założyciel The Financial Tap. Skupiony głównie na kryptowalutach oraz metalach szlachetnych. Ostrzega w opisie, że jego szklana kula często się myli.

Steve Burns

burns

Na koniec dwie bardziej edukacyjne propozycje. Burns to trader z 14-letnim doświadczeniem, założyciel NewTraderU.com. Autor 13 książek o tradingu, stały publicysta The Wall Street Journal. Na swoim profilu przede wszystkim edukuje, porad udziela rzadko.

Peter Brandt

brandt

I last but not least, jak to mówią w krajach anglosaskich – Peter Brandt. Tego pana przedstawiać nie trzeba. Legenda tradingu. Można powiedzieć, że mamy szczęście, że mu się chce udzielać na Twitterze. Publikuje zarówno ponadczasowe wskazówki, jak i porady inwestycyjne. Oczywiście, ma sporą skuteczność, jakże by inaczej. Zadziwia i ujmuje prostotą spojrzenia. Poza tym, na swoim profilu często publikuje linki do wartościowych tekstów lub swoje filozoficzne przemyślenia, co jest dodatkową wartością.

Zobacz także: Warren Buffett ma godnych następców w Berkshire Hathaway. Ted Weschler w 9 miesięcy zarobił 300% na akcjach Dillard’s

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.