Obligacje PCC Rokita znów dostępne – zapisy potrwają do 25 kwietnia
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 kwi 2019, 18:26

PCC Rokita rozpoczyna emisję nowych obligacji. Zapisy potrwają do 25 kwietnia

PCC Rokita, międzynarodowa grupa kapitałowa działająca na rynku chemicznym, rozpoczęła publiczną emisję obligacji korporacyjnych. Zapisy będą trwać do 25 kwietnia. W przypadku przekroczenia zapisów, termin zakończenia nie zostanie skrócony. Nie ma minimalnego zapisu, można zapisać się już na 1 sztukę obligacji. Oprocentowanie obligacji korporacyjnych serii FA wyniesie 5% w skali roku i będzie stałe. Odsetki od obligacji będą wypłacane co kwartał, a termin zapadalności to 7 lat.

Obligacje PCC Rokita serii FA – warunki emisji

PCC Rokita podczas trwającej emisji obligacji korporacyjnych wyemituje 220 tys. sztuk obligacji serii FA o wartości nominalnej 100 zł każda. Ich oprocentowanie wynosi 5% i przez okres trwania zapisów będzie stałe. Odsetki będą wypłacane w okresach co 3 miesiące. Tym samym pierwsza wypłata nastąpi w lipcu 2019 r. Same obligacje będą notowane i zostaną wprowadzone na rynek Catalyst w maju. Wykup nastąpi w terminie 7 lat od przydziału, czyli w kwietniu 2026 r. Spółka podkreśla, że od zapisu na obligacje nie jest pobierana prowizja.

Zobacz także: Dzień Inwestora w spółkach z Grupy PCC za nami. Oto jak wygląda nowoczesna fabryka chemiczna od środka [WIDEO]

Zapisy na obligacje PCC Rokita serii FA przyjmują:

Parametry emisji obligacji PCC Rokita serii FA

Oprocentowanie5,00%
Okres odsetkowy3 miesiące
Termin wykupu7 lat
Data zapadalnościKwiecień 2026 r.
Liczba oferowanych obligacji220 tys.
Cena emisyjna100,00 zł
NotowaniaCatalyst

Poprzednie obligacje grupy PCC Rokita

Podobnie do wcześniejszych emisji obligacji, PCC Rokita oferuje inwestorom niezabezpieczony dług na 7 lat. Tym samym grupa będzie mogła wykupić wcześniej obligacje w zamian za premię dla obligatariuszy.

Ostatnia emisja obligacja została przeprowadzona przez spółkę w kwietniu 2018 roku. PCC Rokita oferowała wtedy również 7-letni okres spłaty, a oprocentowanie wynosiło 5%. Publiczna wynosiła 22 mln. Zapisy złożyło ponad 450 osób, na kwotę 27,91 mln zł.

Na rynku Catalyst obecnie notowanych jest 13 serii obligacji od PCC Rokita. Termin wykupu najdłuższych obligacji wypada w kwietniu 2025 roku.

Harmonogram emisji obligacji grupy PCC Rokita 

Rozpoczęcie oferty15 kwietnia 2019 r.
Zakończenie oferty25 kwietnia 2019 r.
Przydział obligacji29 kwietnia 2019 r.
Pierwsza data płatności odsetekLipiec 2019 r.
Data wykupuKwiecień 2026 r.
Wprowadzenie obligacji do obrotu na CatalystMaj 2019 r.

Zobacz także: Obligacje korporacyjne 2019 – lista spółek, które mogą przeprowadzić nowe publiczne emisje obligacji

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.