Legimi oferuje obligacje, z atrakcyjnym oprocentowaniem które wynosi 6,75% i 6%

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
20 paź 2020, 06:30

Legimi oferuje inwestorom nie jedną, ale dwie emisje obligacji z atrakcyjnym oprocentowaniem 6,75% i 6%

Do 29 października potrwają zapisy na dwie publiczne emisje obligacji Legimi. Spółka oferuje 2-letnie papiery dłużne o oprocentowaniu 6,75% i roczne o oprocentowaniu 6% w skali roku.

Legimi do tej pory przeprowadziło ponad 20 emisji obligacji i wszystkie zostały rozliczone terminowo. Z nowych emisji spółka zamierza pozyskać 3 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na 3 cele: refinansowanie zadłużenia, rozwój działalności na rynku niemieckim oraz zabezpieczenie bieżącej płynności finansowej. 2-letnie obligacje serii AA będą oprocentowane na 6,75% w skali roku, natomiast roczna seria AB oferuje 6%.

„Oferujemy dwuletnie obligacje z kuponem wynoszącym 6,75%. Dodatkowo, chcąc zaoferować inwestorom wybór prowadzimy równocześnie zapisy na roczny papier serii AB z oprocentowaniem 6%. Uważamy, że jest to atrakcyjna oferta w świetle rekordowo niskich stóp procentowych i tym samym znacznego obniżenia oprocentowania lokat w kraju. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na refinansowanie zadłużenia oraz rozwój działalności na rynku niemieckim” – wskazuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

Zobacz także: Rozpoczęła się publiczna emisja obligacji Legimi

Dwie emisje obligacji Legimi

15 października wystartowały zapisy na 2-letnie oraz roczne obligacje oferowane przez Legimi. Tym razem będą to dwie serie – AA oraz AB – z rocznym oprocentowaniem 6,75% i 6%. Przeprowadzone emisje pozwolą spółce pozyskać 3 mln zł, które zostaną przeznaczone na podstawowe cele tj. refinansowanie zadłużenia czy rozwój na rynku niemieckim.

Legimi w historii swojej działalności ma już na koncie ponad 20 emisji papierów dłużnych na łączną kwotę 23 mln zł. „Do tej pory odbyły się 22 emisje na łączną kwotę blisko 23 mln. Wszystkie obsługiwane były terminowo. Obecnie poziom zadłużenia obligacyjnego wynosi 6,25 mln zł, co pokazuje, że systematycznie obniżamy zadłużenie zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami” – zwracał uwagę Mikołaj Małaczyński podczas ostatniego czatu inwestorskiego w Strefie Inwestorów.

Parametry obligacji

 Seria AASeria AB
Oprocentowanie6,75% w skali roku6% w skali roku
Okres odsetkowy3 miesiące3 miesiące
Termin wykupu24 miesiące12 miesięcy
Cena emisyjna1 tys. zł1 tys. zł
Wartość emisjido 2,2 mln złdo 0,8 mln zł

Zapisy na obydwie emisje potrwają do 29 października.

Zobacz także: „Do tej pory odbyły się 22 emisje na łączną kwotę blisko 23 mln. Wszystkie obsługiwane były terminowo” - relacja z czatu z prezesem zarządu Legimi

Pionier na rynku e-booków

Legimi od 10 lat prowadzi działalność na rynku e-booków. W I półroczu 2020 roku spółka odnotowała wzrost przychodów o blisko 80% oraz zysku netto o około 260%. Aktualna liczba klientów wynosi 96 tys. osób i szybko zbliża się do przekroczenia bariery 100 tys. Tak zdywersyfikowana baza klientów sprawia, że spółka jest bardzo odporna na spadek przychodów, a dodatkowo okres epidemii COVID19 sprzyja jej działalności.

„Zarząd spółki wskazuje, że spółka będzie kontynuować działania mające na celu dalsze zwiększane przychodów operacyjnych w tempie porównywalnym do obserwowanych w ostatnich kwartałach, oraz będzie dalej dążył do obniżania wskaźników zadłużenia, przy jednoczesnej poprawie parametrów finansowych, rentowności operacyjnej i ogólnej poprawie sytuacji bilansowej spółki. Jednym z prowadzonych już od jakiegoś czasu działań w kontekście finansowym jest m. in. zamiana części zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe, która będzie nadal kontynuowana w przyszłości” – czytamy w prezentacji Legimi.
 

wyniki legimi

Źródło: Legimi

Zobacz także: Emisja obligacji Legimi oraz plany rozwoju – czat z prezesem zarządu, Mikołajem Małaczyńskim

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.