Obligacje Kredyt Inkaso - emisja. Spółka oferuje inwestorom oprocentowaniem WIBOR 3M + 4,90 pp marży
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
11 mar 2022, 07:45

Kredyt Inkaso rusza z emisją obligacji, w której oferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR 3M + 4,90 pp

Kredyt Inkaso, spółka z branży zarządzania wierzytelnościami, rozpoczęła publiczną emisję obligacji serii I1. Zapisy potrwają do 22 marca br.

Kredyt Inkaso jest firma z branży zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Zajmuje się głównie dochodzeniem należności od osób fizycznych, zarówno na drodze polubownej, jak i prawnej. Wartość oferty obligacji serii I1 to 20 mln zł. Spółka od wielu lat jest obecna na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) oraz rynku obligacji catalyst.

Emisja obligacji

Wartość całego programu emisji obligacji Kredyt Inkaso to 150 mln zł. Wartość obecnej oferty obligacji serii I1 sięga 20 mln zł. Zapisy na obligację będą przyjmowane do 22 marca, a przewidywany dzień emisji to 30 marca br.
 

harmonogram oferty
 

Szczegółowe informacje o ofercie obligacji spółki Kredyt Inkaso.

Warunki i cel oferty

W ramach prowadzonej oferty Kredyt Inkaso oferuje inwestorom obligacje o wartości 20 mln zł. Termin wykupu obligacji wypada za 3 lata i 7 miesięcy, a wypłata odsetek będzie następować co 3 miesiące, zgodnie ze zmiennym oprocentowaniem WIBOR 3M + 4,90 p.p. Minimalny zapis jest możliwy na jedną obligację, której wartość nominalna wynosi 100 zł.
 

warunki oferty


Emitent zobowiązuje się do przeznaczenia środków z emisji obligacji na działalność operacyjną, by zapewnić dalszy rozwój grupy. Kredyt Inkaso podkreśla również, że wpływ netto z emisji nie zostanie przeznaczony na udzielenie pożyczek ani innego rodzaju finansowań osób fizycznych oraz innym podmiotom.

Czołowy gracz w branży zarządzania wierzytelnościami

Kredyt Inkaso to spółka zajmująca się zarządzaniem wierzytelnościami w Polsce. Grupa ściąga należności głównie od osób fizycznych na drodze polubownej, ale również na drodze prawnej przy kooperacji z Kapitałową Kancelarią Prawną Forum, która wchodzi w skład grupy.

Spółka pozyskuje wierzytelności z sektora bankowego, pożyczkowego, ubezpieczeniowego, ale również telekomunikacyjnego, na rynku zarówno Polskim, jak i rynkach zagranicznych takich jak Rumunia, Bułgaria czy Chorwacja.

Na koniec grudnia 2021 roku raportowany przez spółkę Dług netto do Ebitda gotówkowa wynosił nieco ponad 2 i konsekwentnie spada od kilku kwartałów. Podobnie wygląda wskaźnik Dług netto do Kapitały własne, który spadł poniżej wartość 1.
 

Wskaźniki zadłużenia Kredyt Inkaso na koniec 2021 roku

Kredyt inkaso wskaźniki zadłużenia

Spółka jest obecna w rynku polskich obligacji korporacyjnych.

Zobacz także: Podsumowanie, notowania Kredyt Inkaso

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.