Cavatina Holding rusza z ofertą obligacji
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
03 cze 2022, 12:45

Cavatina Holding rusza z ofertą obligacji, których oprocentowanie może przekroczyć 12%

Cavatina Holding wyemituje obligacje o wartości 40 mln zł. Zapisy ruszają już 6 czerwca. Oprocentowanie może przekroczyć 12%.

Zarząd Cavatina Holding zdecydował o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości 40 mln zł, zapisy rozpoczynają się 6 czerwca. Oprocentowanie oferowanych obligacji bazuje na podstawie stawki WIBOR 6M powiększonej o 6% marżę.

Kilka słów o ofercie obligacji

Cavatina Holding, jeden z czołowych deweloperów działający na największych polskich rynkach, zapowiedział rozpoczęcie emisji 3,5-letnich obligacji w ramach serii P2022B w oparciu o WIBOR 6M powiększonym o marżę 6%. Oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym będzie oparte o WIBOR 6M z dnia 24 czerwca 2022 r, a biorąc pod uwagę WIBOR 6M z 31 maja, który wyniósł 6,79%, łącznie oprocentowanie, powiększone o marżę 6%, wyniosłoby 12,79%.

Warto tutaj przypomnieć, że to już kolejna emisja spółki. Cavatina do tej pory, oprócz wyemitowanych w marcu obligacji serii P2022A, wprowadziła również obligację serii E na rynku Catalyst, które są notowane od 8 stycznia. Ponadto deweloper jeszcze w grudniu 2021 r. ustanowił bezprospektowy program emisji obligacji do 200 mln zł, z przeznaczeniem dla inwestorów kwalifikowanych.

„Cavatina Holding S.A. konsekwentnie realizuje strategię dywersyfikacji źródeł finansowania. Zeszłoroczna emisja akcji, poprzednie emisje obligacji oraz różnorodne finansowanie bankowe pozwalają nam optymalnie zabezpieczyć realizowane projekty i dynamicznie rozwijać naszą działalność. Tylko w tym roku uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie dwóch kolejnych projektów – Global Office Park w Katowicach i drugiego budynku Palio Office Park. Tym razem zdecydowaliśmy się zaoferować obligacje, z których chcemy pozyskać 40 mln zł na dalszy rozwój” – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding.

Jak skorzystać o oferty

Oferującym jest Michael/Ström Dom Maklerski. Zapisy są możliwe w dniach 6-21 czerwca 2022 r.

Zainteresowani mogą składać zapisy w domach maklerskich wchodzących konsorcjum dystrybucyjnego, w których skład wchodzą:

  • Dom Maklerski BPS,
  • Dom Maklerski BDM,
  • Dom Maklerski Noble Sercurities.

Przewidziany dzień przydziału obligacji to 27 czerwca, a debiut obligacji na rynku Catalyst jest zaplanowany na lipiec tego roku.

Dokładne informacje na temat emisji obligacji zamieszczone są na stronie spółki.

Harmonogram emisji obligacji Cavatina Holding

  • Zapisy na obligację trwają od 6 do 21 czerwca 2022 r.
  • Przewidziany dzień przydziału obligacji to 27 czerwca 2022 r.
  • Debiut na rynku Catalyst jest zapowiedziany na lipiec 2022 r.

Zobacz także: Cavatina Holding rusza z kolejną transzą 3,5 letnich obligacji

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.