Wyniki finansowe Grupy CDRL za 2021 rok oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
28 mar 2022, 09:11

Wyniki finansowe Grupy CDRL za 2021 rok oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]

Grupa CDRL jest wiodącym dystrybutorem dziecięcej odzieży w Europie Środkowo-Wschodnej. Spółka jest właścicielem takich marek jak Coccodrillo oraz Petit Bijou. Grupa CDRL dostarcza kompleksową ofertę dziecięcą, posiada własny zespół projektantów i designerów. Produkcja asortymentu poddawana jest pełnej kontroli jakości przy jednoczesnej optymalizacji kosztów i gwarancji bezpieczeństwa dostaw.

Spółka prowadzi działalność w Polsce i wielu innych państwach Unii Europejskiej, a także poza nią. Produkty marki Coccodrillo dostępne są zarówno w punktach stacjonarnych, a także w sklepie internetowym działającym w 7 wersjach językowych (polski, angielski, czeski, słowacki, niemiecki, rumuński i ukraiński).

W minionym roku spółka uruchomiła dwie nowe platformy internetowe: www.broel.pl i www.lemonexplore.pl. Jednocześnie, w związku ze zwiększaniem oferty produktowej, została rozszerzona zabudowa hali magazynowej, dzięki czemu powstało 5,5 tys. nowych miejsc odkładowczych. Grupa CDRL rozwija także sieć dystrybucji, by jeszcze sprawniej dostarczać zamówienia do partnerów i klientów.

Zgodnie z przyjętą strategią, Grupa CDRL zwiększa liczbę sklepów, także poprzez ekspansję zagraniczną. W 2021 roku spółka rozszerzyła działalność o nowe rynki: w Mołdawii i Albanii postały pierwsze w tych krajach kornery. Ponadto na Słowacji zostały otwarte dwa nowe sklepy franczyzowe, a w Portugalii spółka pozyskała masterfranczyzobiorcę. Wzrostowi sieci towarzyszy rozwój infrastruktury technicznej i technologii wspierających działanie salonów stacjonarnych, m.in. technologii mobilnej do przyjęć towarów w salonach.

Grupa w 2021 roku wypracowała najwyższy w swojej historii zysk netto, który wyniósł 32,9 mln zł. Spółka odnotowała również znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży – w omawianym okresie było to 444,2 mln zł, czyli o 9,5% więcej niż w roku 2020. Wpływ na wyniki miał przede wszystkim rozwój sprzedaży internetowej, ale także optymalizacja sieci sklepów stacjonarnych.

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku o godz. 12:00 zapraszamy na webinar z zarządem CDRL: prezesem Markiem Dworczakiem oraz wiceprezesem Tomaszem Przybyłą. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe za 2021 rok oraz dalsze plany rozwoju. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w poniedziałek, 28 marca 2022 roku o godz. 12:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.