Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2022 roku oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
18 maj 2022, 09:05

Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2022 roku oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA i wiele innych. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie, Pradze oraz Berlinie.

Pod koniec kwietnia br. Vercom ogłosił plan przejęcia spółki MailerLite. Akwizycja jest istotnym krokiem na drodze ekspansji Vercom na globalne rynki. Zagraniczna firma jest dostawcą narzędzi do komunikacji e-mail dla klientów biznesowych. Działa głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Spółka zatrudnia blisko 100 pracowników i posiada ponad 38 tys. klientów. Średnioroczny wzrost przychodów z trzech ostatnich lat wyniósł 43%.

Już 17 maja poznamy wyniki Vercom za I kwartał 2022 roku. Według danych finansowych za 2021 roku, spółka wypracowała przychody na poziomie 179 mln zł, co oznacza wzrost o 53% rdr. Marża brutto wzrosła o 52% i osiągnęła wartość 54 mln zł. Liczba klientów również wzrosła skokowo o 64% rdr przekraczając 18 tys. użytkowników.

O wynikach finansowych Vercom za I kwartał 2022 roku oraz planach rozwoju będzie można posłuchać podczas webinaru z zarządem spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką, członkiem zarządu, Tomaszem Pakulskim oraz dyrektorem finansowym, Robertem Stasikiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 maja 2022 roku o godz. 10:00. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 18 maja 2022 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.