Perspektywy rozwoju SDS Optic po I części badań klinicznych [Webinar z zarządem]
Obrazek użytkownika Webinary
28 mar 2023, 09:16

Perspektywy rozwoju SDS Optic po I części badań klinicznych [Webinar z zarządem]

SDS Optic to notowana na NewConnect spółka z branży medtech. Rozwija autorską platformę technologiczną inPROBE do diagnostyki medycznej chorób nowotworowych, zakaźnych i grzybiczych w czasie rzeczywistym, a także monitorowania stanu zdrowia.

W ostatnim czasie Spółka SDS Optic poinformowała o zakończeniu operacji ostatniej pacjentki w ramach I części badań klinicznych mikrosondy inPROBE. Do tej części badania zakwalifikowano odpowiednio 18 pacjentek nowotworowych. Pozytywny raport końcowy będzie stanowił główną podstawę do rozpoczęcia drugiej części badań, która ma na celu powtórne potwierdzenie bezpieczeństwa, a także skuteczności. II etap badań klinicznych obejmie 192 pacjentki z podejrzeniem nowotworu. Badania prowadzone będą w warunkach ambulatoryjnych.

SDS Optic opracowuje innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający w czasie rzeczywistym dokonać pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo), bez konieczności pobierania tkanki (biopsji). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia, jest diagnostyka HER2-dodatniego raka piersi oraz monitoring terapii celowanej tego typu nowotworu.

We wtorek, 28 marca 2023 roku o godzinie 10:00 zapraszamy na webinar z przedstawicielami spółki SDS Optic:

  • Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu,
  • Mateusz Sagan, MBA - Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu.

Podczas spotkania zarząd podsumuje pierwszy rok na rynku NewConnect i przedstawi perspektywy rozwoju SDS Optic wraz z omówieniem realizowanych kamieni milowych.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek, 28 marca 2023 roku o godzinie 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.