Netykieta StrefaInwestorow.pl | StrefaInwestorow.pl

Netykieta StrefaInwestorow.pl

Zbiór reguł oraz zasad jakimi kieruje się członek
serwisu StrefaInwestorow.pl podczas dyskusji na blogach oraz forum

Uczestnicząc w dyskusjach w serwisie StrefaInwestorow.pl akceptujesz poniższe warunki:

Edukacja i decyzje inwestycyjne

 1. Celem uczestnictwa w StrefaInwestorow.pl jest edukacja własna i wymiana poglądów między uczestnikami StrefaInwestorow.pl. Oznacza to brak rekomendacji dotyczących zakupu, czy sprzedaży instrumentów inwestycyjnych. Wszystkie opinie wyrażane i przedstawiane w StrefaInwestorow.pl dotyczące strategii i decyzji inwestycyjnych mają na celu edukację własną oraz wymianę opinii. NIE MOGĄ być podstawą do jakichkolwiek roszczeń względem autorów. Publikowane są w celach edukacyjnych, więc wszelkie naśladowanie tylko na własne ryzyko.
 2. Członek serwisu StrefaInwestorów.pl używa własnego umysłu i nie oczekuje od innych uczestników, sygnałów kiedy kupić i kiedy sprzedać. Wszelkie rekomendacje zawarte w Strefie są jedynie materiałem edukacyjnym i wszystkie decyzje członek naszej społeczności podejmuje na własne ryzyko.

Dyskusja

 1. Każdy inwestor inaczej postrzega wykresy, więc szanuj każdą inną od swojej metodę AT i nie dyskredytuj żadnego innego od swojego podejścia do analizy rynku.
 2. Pamiętaj o oczywistym fakcie, że słowo pisane pozbawione pozawerbalnych kanałów komunikacyjnych jest wieloznaczne. Przy nieporozumieniach związanych z błędnym zinterpretowaniem swoich słów będziesz spokojnie dążył do wyjaśnienia nieporozumienia bez niepotrzebnego podnoszenia poziomu emocji, a tym bardziej obrażania innych członków serwisu StrefaInwestorow.pl.
 3. Dzieląc się na forum/blogu informacją o kupionej/sprzedanej spółce lub zajętej pozycji na instrumentach pochodnych za każdym razem podaj powód do podjęcia takowej decyzji.
 4. Przed zadaniem pytania (szczególnie technicznego) na forum sprawdź czy odpowiedź na nie nie jest przypadkiem już dostępna w sieci na różnego rodzaju stronach edukacyjnych typu: - http://www.gpw.pl/ - http://bossa.pl/edukacja/
 5. Wyszukiwarka (niekoniecznie Google) będzie Twoim przyjacielem. Wskazane jest natomiast skorzystanie z wyszukiwarki w StrefaInwestorow.pl.
 6. Cytowanie wiadomości powinno być wyróżnione na tyle czytelnie, ażeby nie zlewał się tekst oryginalny (cytowany) z właśnie pisanym.
 7. Staraj się nie zalewać forum podobnymi i nic nie wnoszącymi postami. Unikaj też prowokowania innych użytkowników do kłótni. Nie obrażaj. Najlepiej nie reaguj na zaczepki pod Twoim adresem ze strony innego użytkownika StrefaInwestorow.pl.
 8. Jeśli dostrzegasz ewidentny błąd lub dezinformację w którymś z postów na forum, czy blogu kulturalnie zwróć uwagę na możliwość wystąpienia pomyłki.
 9. Nie poruszaj tematów z natury swojej będących konfrontacyjnymi takich jak polityka, religia i sport.

Odpowiedzialność i uczciwość

 1. Członek serwisu StrefaInwestorow.pl nie narusza praw autorskich, a w szczególności nie używa kradzionego oprogramowania, ani nielegalnych publikacji.
 2. W trakcie dyskusji zabrania się podawania sposobów pozyskania oraz nielegalnych źródeł do materiałów chronionych prawnie.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost