Przejdź do treści
nvidia druckenmiller
Kategoria::
Kategoria

Nvidia inwestuje w samochody autonomiczne, ale traci po wycofaniu się Druckenmillera

Notowania Nvidii ($NVDA) zanotowały spadek na początku wtorkowej sesji giełdowej, tracąc 2,7% i spadając do 896,94 USD. Spadek ten nastąpił po tym, jak miliarder inwestor Stanley Druckenmiller ogłosił zredukowanie udziałów w technologicznym gigancie.

George Soros świętuje 93. urodziny. Wnioski z Alchemii Finansów

Druckenmiller w wywiadzie dla CNBC, że jego fundusz zmniejszył pozycję w Nvidii pod koniec marca. Wyjaśnił, że decyzja ta podyktowana była chęcią przerwy po „niezłej passie" firmy i chęcią zrealizowania zysków, gdy rynek rozpoznał już potencjał Nvidii. Inna kwestia to były współpracownik Sorosa wskazuje na „a little overhyped now" jeżeli chodzi o rynek sztucznej inteligencji.

Rynek akcji może być płaski przez kolejne 10 lat – prognozuje Stan Druckenmiller

Spadek akcji Nvidii może być częściowo związany z rosnącym trendem wśród firm technologicznych do opracowywania własnych chipów AI. Najnowszym przykładem jest Apple, które według doniesień The Wall Street Journal rozwija własne chipy AI dla serwerów centrów danych. Choć te chipy prawdopodobnie nie będą bezpośrednią konkurencją dla Nvidii, koncentrując się na wnioskowaniu, a nie treningu modeli AI, sygnalizują one dywersyfikację rynku chipów AI w przyszłości.

Wśród innych producentów chipów notowanych na giełdzie, Advanced Micro Devices ($AMD) spadł o 0,8%, a Intel ($INTC) wzrósł o 0,7%.

Sztuczna inteligencja w tarapatach: Burry obstawia spadek akcji Nvidia

Nvidia wchodzi w rynek samochodów autonomicznych

Tymczasem Nvidia ogłosiła we wtorek, że stała się inwestorem w brytyjskim startupie zajmującym się autonomicznymi pojazdami Wayve Technologies. Inwestycja ta ma na celu poszerzenie portfolio Nvidii poza rynek chipów AI, w obliczu rosnącej konkurencji ze strony firm technologicznych.

Nvidia wkrótce opublikuje wyniki finansowe co opisujemy w tekście: Zagraniczne spółki zaczynają publikację raportów finansowych za 1Q2024. Jak wykorzystać podwyższoną zmienność rynku i poszczególnych walorów?

Akcje Nvidii w tym roku wzrosły o 86% do poniedziałkowego zamknięcia, znacznie wyprzedzając wzrost S&P 500 (8,6%) i Nasdaq Composite Index (8,9%). Wycofanie się Druckenmillera i rosnący trend wśród firm technologicznych do produkcji własnych chipów mogą jednak w najbliższym czasie wywrzeć presję na notowania Nvidii.

Akcje Nvidii są dostępne na platformie SaxoTraderGo pod tym linkiem

Nvidia ciągnie S&P 500 na nowe szczyty. Największe spółki technologiczne odpowiadają za 60% wzrostu kapitalizacji indeksu od początku roku

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: