Przejdź do treści
godziny handlu saxo bank
Kategoria::
Kategoria

Saxo Bank wprowadza wydłużone godziny handlu na giełdzie amerykańskiej

Na New York Stock Exchange, jak podaje Financial Times, trwa dyskusja, aby sesję giełdową wydłużyć do całej doby wzorem giełd kryptowalutowych. W dzisiejszym dynamicznym świecie finansowym, inwestorzy potrzebują narzędzi, które pozwolą im reagować na bieżąco na wydarzenia rynkowe i podejmować trafne decyzje inwestycyjne. 

Saxo Bank, duński bank inwestycyjny, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wprowadza handel w wydłużonych (pre-market i after-market) godzinach na giełdach amerykańskich. Inna kluczowa kwestia o której opowiadał Marcin Ciechoński dyrektor marketingu Saxo Bank w regionie CEE to bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach działań wyrafinowanych oszustów.

Saxo Bank obniża ceny i prowizje w 2024 r. Koszty inwestycji w porównaniu do polskich bankowych domów maklerskich są dużo niższe

Nowy Jork Stock Exchange (NYSE) to gigant wśród giełd świata. Codziennie, od godz. 15:30 do 22:00 polskiego czasu, przez 6,5 godziny, inwestorzy z całego globu mogą składać zlecenia kupna i sprzedaży akcji notowanych na tej giełdzie. Handel poza regularnymi godzinami nazywany jest handlem przedsesyjnym (premarket) i posesyjnym (aftermarket). Już od godz. 10:00 do 15:30 trwa faza premarket, podczas której można składać zlecenia, które zostaną zrealizowane po rozpoczęciu głównej sesji.

2024: Zmarnowany rok - prognoza Saxo Banku na II kwartał jest już dostępna

REKLAMA

W gorącym sezonie gigantów technologicznych, dynamika w handlu przed- i po-godzinowym często wskazuje na zmienność, która wpływa na wartość spółek. Przedstawmy przykłady ostatnich ruchów na rynku, gdzie Tesla, Meta (dawniej Facebook) i Alphabet odnotowały różne trendy.

Alphabet wypłaci pierwszą w historii dywidendę. Spółka odnotowała imponujące wyniki finansowe

 

„Możliwość handlu na giełdzie w USA, poza standardowym czasem sesji, daje inwestorom możliwość do szybszego reagowania na publikowane raporty i wyniki spółek. Amerykańskie spółki zazwyczaj publikują wyniki finansowe po sesji i w przypadku gdy są one bardzo pozytywne i negatywne cały ruch zmiany ceny odbywa się w okresie after-hours. Klienci Saxo Banku nie są już skazani tylko na luki jakie pojawiają się na kursach akcji, po wynikach i mogą brać udział w ruchach, które je formują. To zwiększa możliwości inwestycyjne zwłaszcza inwestorom, którzy ściśle śledzą wyniki finansowe spółek i inwestują w konkretne podmioty". - mówi Marcin Ciechoński dyrektor marketingu Saxo Bank w regionie CEE

Jak inwestować na rynkach zagranicznych - Raport specjalny Strefy Global Market i Saxo Banku

Handel przed i po godzinach – więcej okazji dla inwestorów

Tradycyjne sesje giełdowe często nie współgrają z dynamicznym tempem życia inwestorów. Handel przed i po godzinach to okno możliwości, które pozwala im śledzić rynki i reagować na wydarzenia nawet po zamknięciu tradycyjnych sesji. To idealne rozwiązanie dla osób z napiętym harmonogramem, które chcą mieć dostęp do rynków w dogodnym dla siebie czasie.

Większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych poprawia wyniki finansowe spółek, wynika z analizy Saxo Bank

Szczegółowe informacje na temat handlu w wydłużonych godzinach w Saxo Banku, w tym zasady składania zleceń, zarządzania ryzykiem i dostęp do platformy handlowej, można znaleźć w artykule opublikowanym na stronie internetowej Saxo Banku.

Saxo Group wzmacnia bezpieczeństwo: obowiązkowa autoryzacja dwuskładnikowa dla klientów

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie załatwiamy coraz więcej spraw przy użyciu wrażliwych i ważnych danych, rośnie również zagrożenie ze strony oszustów. Ci, wykorzystując wyrafinowane metody, podszywają się pod znane firmy i instytucje, by wyłudzić dane osobowe i pieniądze od niczego niepodejrzewających osób.

Jednym z przykładów takich nadużyć są instytucje finansowe, które padają ofiarą oszustów podszywających się pod jego markę. Oszuści tworzyli fałszywe strony internetowe i konta w mediach społecznościowych, które łudząco przypominały oryginalne serwisy banków lub giełd. Następnie, kontaktując się z potencjalnymi klientami, namawiali ich na inwestycje lub podawanie danych osobowych.

Niestety, tego typu oszustwa nie są odosobnionym przypadkiem. W sieci roi się od podobnych historii, gdzie ofiarami padają klienci banków, sklepów internetowych, a nawet urzędów państwowych. Oszuści wykorzystują różne techniki, by budować zaufanie i skłonić swoje ofiary do działania.

„Oprócz dawania coraz większych możliwości inwestycyjnych i dostępu do rynków finansowych swoim klientom drugim najważniejszym celem jaki sobie stawiamy w Saxo Bank jest zapewnienie bezpieczeństwa pieniądzom jakie deponują u nas klienci. Dlatego w ostatnim czasie mocno zwiększamy bezpieczeństwo naszej platformy wprowadzając 2FA [Multi-Factor Authentication] Ponadto aktywnie działamy edukując naszych klientów na temat potencjalnych zagrożeń jakie mogą na nich czyhać w sieci. W obliczu coraz większego rozwoju AI możliwości cyberprzestępców są większe, dlatego mocno inwestujemy w bezpieczeństwo naszych klientów". - dodaje Ciechoński

Pracownicy Saxo Banku nigdy nie proszą o dane do logowania

Saxo Group priorytetowo traktuje bezpieczeństwo informacji swoich klientów. W trosce o spełnienie rygorystycznych standardów bezpieczeństwa i zgodność z regulacjami branżowymi, firma wdraża szereg środków ochrony platform transakcyjnych. Jednym z kluczowych elementów jest obowiązkowa autoryzacja dwuskładnikowa (2FA), która znacząco wzmacnia ochronę kont handlowych. Jedną z takich metod jest 2FA, znana również jako Multi-Factor Authentication, to proces weryfikacji tożsamości użytkownika, który wymaga podania co najmniej dwóch różnych czynników.

Jak działa 2FA w Saxo Group? Przy logowaniu do platformy Saxo Group, oprócz hasła, klient musi podać dodatkowy kod OTP. Kod ten generowany jest w aplikacji mobilnej Saxo lub wysyłany SMS-em. Wprowadzenie poprawnego kodu potwierdza tożsamość użytkownika i umożliwia dostęp do konta.

Dlaczego 2FA jest obowiązkowe? Wdrożenie 2FA znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa konta handlowego i chroni wrażliwe dane przed nieuprawnionym dostępem. Staje się to szczególnie istotne w kontekście rosnących zagrożeń cybernetycznych.

Więcej o wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w Saxo Banku, można przeczytać pod poniższym linkiem.

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

Tagi

udostępnij: