GPW będzie pracować nad aktualizacją strategii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 paź 2017, 12:33

GPW będzie pracować nad aktualizacją strategii

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) będzie aktualizować strategię, widzi potencjał do projektów bardziej międzynarodowych i wykorzystania nowoczesnych technologii, wynika ze słów prezesa Marka Dietla.

"Giełda działa dobrze. Jeszcze spotkamy się, by porozmawiać o pomysłach na aktualizację strategii.  Są np. rzeczy tak dobre, że moglibyśmy je robić bardziej międzynarodowo, wykorzystywać nowe technologie"

 powiedział Dietl na spotkaniu z dziennikarzami. 

Wskazał, że zastaje rynek w hossie, a GPW z bardzo dobrymi wynikami finansowymi grupy w niemal wszystkich segmentach. 

"To, co widzę napawa bardzo dużym optymizmem. Rynek kapitałowy jest miejscem, gdzie poprzez inwestowanie w sposób demokratyczny można korzystać z owoców wzrostu gospodarczego. I to jest najważniejsze przesłanie w dyskusjach o rynku, że jest on najbardziej efektywnym sposobem przenoszenia wzrostu na majętność obywateli"

podsumował Dietl.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews), #GPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości