BOŚ Bank liczy na poprawę ratingu przez agencję Fitch po wynikach za 2018 r.  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lis 2018, 15:16

BOŚ Bank liczy na poprawę ratingu przez agencję Fitch po wynikach za 2018 r. 

Bank Ochrony Środowiska liczy na poprawę ratingu, nadawanego przez agencję Fitch po opublikowaniu wyników za 2018 rok, poinformował prezes Bogusław Białowąs. 

"Pracujemy nad poprawą ratingu banku, ponieważ ma on wpływ na koszt pozyskiwania środków. Liczymy na poprawę ratingu po wynikach za 2018 rok"

powiedział Białowąs podczas konferencji prasowej. 

Jak dodał wiceprezes Konrad Raczkowskik, bank spełnia wszelkie kryteria do podniesienia ratingu i liczy, że stanie się to podczas przeglądu ratingów, którego Fitch dokona w lutym przyszłego roku. 

Fitch Ratings w lutym br. potwierdził oceny ratingowe BOŚ, w tym m.in. rating długoterminowy IDR w walucie obcej na poziomie B+ oraz krajowy długoterminowy rating na poziomie BB+(pol), z perspektywą stabilną. 

Wówczas do czynników, które mogą wpłynąć na podwyższenie ratingu Fitch zaliczył m.in. ograniczenie koncentracji ryzyka kredytowego, stałe generowanie zysków oraz utrzymywanie silniejszych buforów kapitałowych.

W I-III kw. 2018 r. bank miał 58,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 56,93 mln zł zysku rok wcześniej. 

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews), #BOS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości