BM mBanku podwyższyło rekomendację Comarchu do "kupuj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2020, 08:49

BM mBanku podwyższyło rekomendację Comarchu do "kupuj"

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 29 września podwyższyli rekomendację dla Comarchu do "kupuj" z "trzymaj" poprzednio, a cena docelowa akcji spółki wzrosła do 247,60 zł z 220,30 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 204 zł za akcję.

"Notowania Comarchu uległy w ostatnim miesiącu blisko 8 proc. przecenie. Nie widzimy istotnego czynnika, który uzasadniałby taki ruch. Comarch wygenerował w pierwszym półroczu 2020 r. zysk EBITDA równy 118 mln zł, a tym samym zrealizował naszą dotychczasową roczną prognozę w 56 proc., gdzie historycznie drugie półrocze cechowało się wyższymi wynikami niż pierwsze" - napisano.

Zdaniem analityków Comarch wydaje się być dotknięty pandemią COVID-19 w stopniu znacznie mniejszym niż poprzednio zakładali.

"Na konferencji po wynikach za drugi kwartał 2020 r. zarząd poinformował, że wartość portfela zamówień na 2020 r. jest wyższa rdr o ok. 7-8 proc. Zarząd wskazał, że spadki były wywołane zakończeniem w drugim kwartale 2020 r. realizacji kilku dużych kontraktów i związanym z tym odpowiednim przeliczeniem kontraktów długoterminowych zgodnie z MSSF 15. Comarch nie spodziewa się kolejnych spadków w TMT w nadchodzących kwartałach" - dodano.

Analitycy przypomnieli, że spółka poinformowała ostatnio o kilku dużych kontaktach, które wzmacniają jej pozycje za granicą: kontrakt z narodową linią lotniczą Arabii Saudyjskiej—Saudia, umowa ze szwajcarskim dostawcą telekomunikacyjnym Sunrise Communications oraz umowa z Vodafone New Zealand.

Rekomendacja została opracowana przez mBank na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem rekomendacji jest Paweł Szpigiel. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 29 września o godzinie 8.28.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Raport jest też dostępny na stronie BM mBanku.

(PAP Biznes), #CMR

doa/ gor/

Zobacz także: Comarch SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości