CI Games powołuje na stanowisko Wiceprezesa ds. globalnej sprzedaży Sama Sadeghi’ego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 paź 2021, 15:10

CI Games powołuje na stanowisko Wiceprezesa ds. globalnej sprzedaży Sama Sadeghi’ego

Po najlepszym jak dotąd roku w historii Spółki i sukcesach gier Sniper Ghost Warrior Contracts 2, Eldest Souls i Tails of Iron, CI Games wprowadza zmiany w swoich strukturach dot. działalności handlowej. W ramach planowanych usprawnień, na nowo utworzone stanowisko Wiceprezesa ds.globalnej sprzedaży, spółka powołała weterana branży — Sama Sadghi’ego.

Sam Sadghi posiada 13-letnie doświadczenie w sprzedaży gier. Swoją karierą rozpoczynał jako członek zespołu ds. eksportu w firmie SEGA. Umiejętności rozwijał na wysokich stanowiskach w spółkach Ubisoft oraz Red Entertainment, gdzie zajmował się dystrybucją gier Activision-Blizzard, w tym premierami Call of Duty oraz Overwatch. Przed dołączeniem do zespołu CI Games, Sam nadzorował sprzedaż cyfrową i fizyczną tytułów z olbrzymiego portfolio gier spółki SEGA.

“Niezmiernie się cieszę z dołączenia do rodziny CI Games, szczególnie po ostatnich sukcesach Sniper Ghost Warrior Contracts 2, Eldest Souls i Tails of Iron. Wierzę, że to doskonały krok w moim rozwoju zawodowym, a moje doświadczenie i zapał oraz plany CI Games to idealna mieszanka. Mam nadzieję wnieść duży wkład w opartą na solidnych fundamentach wizję Spółki. Szczególnie cieszy mnie możliwość pracy przy grze Lords of the Fallen 2, która będzie kolejnym kamieniem milowym dla firmy” – mówi Sam Sadeghi, Wiceprezes ds. globalnej sprzedaży CI Games

“Dołączenie Sama do naszego zespołu to powód do wielkiej radości. Jesteśmy przekonani, że jego bogate doświadczenie umożliwi nam dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców na całym świecie i pomoże umocnić pozycję, którą CI Games osiągnęło w 2021 roku. Jesteśmy teraz na bardzo ważnym etapie rozwoju i planowania dużych premier na 2023 r. oraz kolejne lata” – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Zatrudnienie Sama oznacza przekroczenie przez CI Games progu 150 pracowników, co stanowi wzrost o 36 % od początku 2021 r. Spółka jest obecnie w kluczowym momencie, a nowy wiceprezes będzie odgrywać istotną rolę w zapewnieniu dalszego wzrostu i maksymalizację komercyjnego sukcesu gier z portfolio firmy. CI Games stawia sobie za cel dalsze dążenie do wysokiej jakości i uznania krytyków, dobierając najlepsze pozycje do swojego portfolio wydawniczego. Pomimo trudnej sytuacji na świecie, Spółka patrzy z optymizmem na rok 2022 i planowane zapowiedzi.

O spółce CI Games:

CI Games to niezależny globalny deweloper i wydawca gier wideo ze studiami produkcyjnymi w Warszawie, Barcelonie, Bukareszcie i Stanach Zjednoczonych. Założona w 2002 r. spółka jest znana na świecie z serii Sniper Ghost Warrior (ponad 12,5 mln sprzedanych egzemplarzy) czy Lords of the Fallen (ponad 10 mln graczy). W 2018 r. CI Games powołało spółkę córkę - United Label, która skupia się na produkcji mniejszych, ale ambitnych gier, jak np. Röki, Eldest Souls, czy Tails of Iron.

Ostatnio spółka zebrała weteranów branży w studio Hexworks, które specjalizuje się w akcyjnych grach RPG. Zespół ten pracuje nad najbardziej ambitnym projektem CI Games - Lord of the Fallen 2.

Źródło: Spółka, #CIG

Zobacz także: CI Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości