Zmiany w zarządzie Gaming Factory | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 gru 2021, 09:25

Zmiany w zarządzie Gaming Factory

Łukasz Bajno zrezygnował z funkcji wiceprezesa Gaming Factory SA, aby móc skoncentrować się na wprowadzeniu na NewConnect spółki z Grupy – Black Rose Projects oraz zadbać o jej dynamiczny rozwój. W Gaming Factory pozostaje jako doradca zarządu. Obie spółki deklarują ścisłą współpracę przy produkcji, wydawaniu oraz portingu gier.

- Przed Black Rose Projects bardzo ważny okres, lada moment złożymy do GPW Dokument Informacyjny. Liczymy na debiut na NewConnect w pierwszej połowie przyszłego roku. Kolejny rok z rzędu wypracowaliśmy zysk netto w wysokości przekraczającej milion złotych, mamy dużo projektów, które przynoszą stabilny dochód, backlog zleceń na ponad rok do przodu i dwie autorskie gry w produkcji. Jesteśmy w pełni gotowi na debiut giełdowy – mówi Łukasz Bajno, prezes zarządu Black Rose Projects.

Aby maksymalnie skoncentrować się na dopełnieniu wszelkich formalności w drodze do upublicznienia spółki oraz jej dalszym rozwoju, Łukasz Bajno, zrezygnował w funkcji wiceprezesa Gaming Factory. Od tej pory będzie pełnił w spółce matce funkcję doradczą oraz wspierał tytuły z jej portfolio.

– Upublicznienie spółki oraz realizacja jakościowych gier wymaga od nas pełnego skupienia, w związku z tym nie jest możliwe zasiadanie w zarządach dwóch spółek giełdowych. Nie oznacza to jednak, że wycofuję się z działalności na rzecz Gaming Factory, pozostaję w spółce w roli doradcy zarządu, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze jak dotychczas – dodaje Łukasz Bajno.

- Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie nasze inwestycje, zarówno ze strony Gaming Factory, jak również Black Rose Projects przyniosą korzyść akcjonariuszom. Bardzo wierzę w obie te spółki. Po raz kolejny dokupiłem pakiet akcji Gaming Factory. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, mamy kilka projektów blisko ukończenia, a kolejne gry wyglądają coraz bardziej obiecująco – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

29 listopada KRS zarejestrował 27 700 akcji zwykłych na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Obecnie kapitał zakładowy Gaming Factory wynosi 562.770,00 zł.

O spółce Gaming Factory:

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad ponad 30-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.

Źródło: Spółka, #GIF

Zobacz także: Gaming Factory SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości