Carbon Studio ogłasza dwa nowe tytuły VR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 cze 2022, 12:11

Carbon Studio ogłasza dwa nowe tytuły VR

Carbon Studio – notowany na NewConnect producent i wydawca gier VR oraz jego spółka zależna – Iron VR, realizują założony plan rozwoju Grupy i ogłaszają dwa nowe tytuły VR. Mowa o grze akcji Crimen z portfolio produkcyjnego Carbon Studio oraz horrorze Home Together od Iron VR. Za wydanie drugiego projektu odpowiada Carbon Studio. Gry wyszły już z etapu preprodukcji i obecnie znajdują się w zaawansowanej produkcji. Planowany budżet każdej z tych gier wynosi ponad 1 mln zł. Tytuły trafią na platformę Meta Quest 2.

- Przez lata działalności na rynku gier, zdobyliśmy wystarczające doświadczenie i kompetencje w obszarze produkcyjnym oraz wydawniczym. Aktualnie w Grupie Carbon Studio trwają prace nad dwoma nowymi tytułami. Pierwszy o nazwie ,,Crimen’’ to nasza autorska produkcja, która wpisuje się w charakter naszych dotychczasowych produktów. Będzie to gra akcji typu VR slasher. Druga gra - ,,Home Together’’ - powstaje we ścisłej współpracy z naszą spółką zależną Iron VR, natomiast za wydanie gry odpowiada zespół Carbon Studio. Oba tytuły wyszły już z etapu preprodukcji i obecnie znajdują się na zaawansowanym etapie produkcji. Projekty trafią na gogle Meta Quest 2, które są obecnie najpopularniejszą platformą VR. Powinno to zapewnić szeroką grupę odbiorców i w dalszej perspektywie pozytywnie wpłynąć na sprzedaż gier. – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Crimen to najnowsza produkcja od Carbon Studio, której roboczy tytuł nosił nazwę VRSlasher. To pierwszoosobowa gra akcji typu VR slasher osadzona w historycznej Europie. Podczas gry użytkownik wciela się w różnego rodzaju postacie by w humorystycznym stylu stoczyć walkę z hordami przeciwników.

Planowany budżet gry to 1,5 mln zł.

Druga nowoogłoszona przez Grupę Carbon Studio produkcja nosi nazwę Home Together. Pierwszoosobowa gra player vs player z gatunku horror rozgrywa się w nawiedzonej posiadłości. Gracze wcielają się w postacie ducha oraz łowcy duchów, którzy stawiają sobie czoła w meczach. Wykorzystując swoje umiejętności muszą zrealizować postawione przed nimi cele, aby wygrać.

Gra zostanie w całości sfinansowana i zrealizowana przez Iron VR. Planowany budżet gry to 1,2 mln zł.

- Długoterminowym celem działalności naszej firmy jest stworzenie gamy gier VR opartych o ciekawą koncepcję rozgrywki. Obecnie dążymy do tego by poszerzyć nasze portfolio o nową grę ,,Home Together’’. Pracujemy nad tym by była to emocjonująca rozgrywka, która będzie wymagać od gracza refleksu i strategicznego podejścia. Gra już działa w wymaganych 72 klatkach, a jej jakość graficzna niczym nie odstaje od konkurencji. – mówi Tomasz Szpiner, prezes zarządu Iron VR. – Z pewnością będzie to dopracowany produkt, który mam nadzieję, że wyniesie nasze portfolio produkcyjne na nowy, bardziej zaawansowany poziom – dodaje Tomasz Szpiner.

Obie spółki na bieżąco rozwijają swoją pozycję na rynku VR/ AR, zarówno od strony projektowej, jak i biznesowej.

Niedawno Carbon Studio poinformowało, że weźmie udział w tworzeniu międzynarodowego projektu związanego z eksploracją obcej planety w Metaverse. Spółka będzie odpowiedzialna za tworzenie komponentów VR oraz zaplecza technologicznego, a jej partner – firma UIG Lab, opracuje generalną narrację wizualną oraz zapewni marketing kolekcji NFT.

Natomiast Iron VR niebawem zamierza zrealizować swój główny cel na ten rok, związany z dołączeniem do grona spółek notowanych na NewConnect. Obecnie spółka czeka na zatwierdzenie Dokumentu Informacyjnego ze strony GPW w Warszawie.

O spółkach: 

Carbon Studio to notowany na NewConnect pionier na polskim i europejskim rynku w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR. Studio powstało w 2015 roku z inicjatywy Aleksandra Cabana, Karoliny Koszuty i Błażeja Szaflika, którzy doświadczenie zdobywali współtworząc takie tytuły jak Painkiller Hell & Damnation, Deadfall Adventures i Get Even. Podstawową działalnością spółki jest tworzenie i wydawanie gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów VR i AR: Oculus, HTC, PlayStation VR, Microsoft VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio ma status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Od początku swojego istnienia spółka współpracuje z Valve, HTC Vive, Oculusem / Facebookiem, Epic Games, Razzer, NVidia, Xiaomi oraz innymi czołowymi dostawcami sprzętu i technologii.  

Ambicją Studia jest rozwój swoich produktów na globalnym rynku gier. Już teraz firma działa na największych rynkach takich jak: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy oraz Chiny.

Iron VR jest spółką zależną Carbon Studio, która tworzy unikalne i ambitne gry VR. Dzięki temu studio zachowuje elastyczność w dynamicznym świecie technologii wirtualnej rzeczywistości. Iron VR w 2022 roku chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Prezesem spółki jest Tomasz Szpiner, który posiada bogate doświadczenie na rynku gier wideo. Współpracował m.in. z Ten Square Games, CI Games, czy Boombit. Był zaangażowany w proces tworzenia popularnych tytułów takich jak: Sniper Ghost Warrior 3, Tanks A Lot, czy Looty Woods.

Źródło: Spółka, #CRB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości