Ryvu Therapeutics w ramach planów rozwoju na lata 2022-24 chce zainwestować ok. 535 mln zł, planuje emisję akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 sie 2022, 17:49

Ryvu Therapeutics w ramach planów rozwoju na lata 2022-24 chce zainwestować ok. 535 mln zł, planuje emisję akcji

Ryvu Therapeutics w ramach planów rozwoju na lata 2022-24 chce zainwestować ok. 535 mln zł, z czego ok. 297 mln zł ma trafić na rozwój kliniczny projektów spółki (m.in. szeroki rozwój kliniczny RVU120, a także rozpoczęcie badania fazy I dla jednego nowego kandydata z portfolio projektów na wczesnym etapie) - podała spółka w komunikacie prasowym. Jednym ze źródeł finansowania rozwoju ma być emisja do 8.465.615 akcji w ramach kapitału docelowego.

Ryvu planuje przeznaczyć także ok. 174 mln zł na rozwój portfolio projektów będących na wczesnym etapie rozwoju (w tym dalsze wzmocnienie platformy syntetycznej śmiertelności), a ok. 64 mln na pokrycie kosztów ogólnych i administracyjnych.

"Celem naszych planów rozwoju na lata 2022-2024 jest przyspieszenie realizacji misji Ryvu – odkrywania i opracowywania leków, które poprawią jakość życia chorych na nowotwory oraz ich rodzin. Równocześnie dążymy do maksymalizacji wartości spółki dla naszych akcjonariuszy. W nadchodzących latach zamierzamy rozpocząć szeroko fazę II badań klinicznych RVU120 – naszego wiodącego projektu, będącego w fazie I badań klinicznych w AML/HR-MDS i guzach litych – w tym realizację potencjalnej strategii szybkiego wprowadzenia na rynek. Planujemy także przyspieszyć rozwój naszych projektów na wczesnym etapie, zwłaszcza w obszarze syntetycznej śmiertelności" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Paweł Przewięźlikowski.

"Kapitał na rozwój portfolio projektów Ryvu planujemy pozyskać z różnych źródeł. Naszym celem jest podpisywanie co najmniej jednej nowej umowy partneringowej rocznie. Jednocześnie opracowaliśmy kilka alternatywnych, obniżających ryzyko scenariuszy inwestycji portfelowych, na przykład w przypadku szerokiego rozwoju projektu RVU120" – dodał.

Ryvu podało, że realizacja założeń planów rozwoju zostanie sfinansowana ze środków pieniężnych spółki(44,6 mln zł), finansowania dłużnego od EBI (104,3 mln zł), oczekiwanych płatności z tytułu osiągania kamieni milowych oraz przyznanych dotacji(49,3 mln zł), zakładanych przyszłych dotacji(30 zł), a także z innych źródeł, w tym finansowania z rynku kapitałowego, potencjalnych kamieni milowych z trwających współprac, nowych umów partneringowych, dodatkowych dotacji oraz innych źródeł (306,5 mln zł).

Wraz z planami rozwoju na lata 2022-2024, Ryvu ogłosiło również zwołanie 19 września NWZ, aby uzyskać od akcjonariuszy upoważnienie do emitowania akcji w ramach kapitału docelowego (nie więcej niż 8 465 615 akcji w okresie do końca 2024 r., co może stanowić do 32 proc. docelowej liczby akcji w przypadku pełnego wykorzystania emisji w ramach kapitału docelowego), który zapewni spółce elastyczność w zakresie pozyskania finansowania dla planów rozwoju kapitałem własnym.

"Dążymy do przyspieszenia naszego rozwoju, aby zmaksymalizować wartość spółki dla jej akcjonariuszy, ale chcemy także ograniczyć ryzyko i zminimalizować rozwodnienie akcji. Uważamy, że kapitał docelowy jest idealnym narzędziem na drodze do realizacji bieżących planów Spółki, przy wskazanych założeniach. Naszym celem jest wyemitowanie optymalnej liczby akcji do końca I kwartału 2023 r. W dalszej kolejności dołożymy wszelkich starań, aby pozyskać finansowanie z dodatkowych źródeł, aby zmniejszyć potrzeby kapitałowe z emisji akcji. Kapitał docelowy da nam niezbędną elastyczność, jak również umocni naszą pozycję biznesową – podsumował Paweł Przewięźlikowski.

Ryvu Therapeutics jest firmą biotechnologiczną, rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii.

(PAP Biznes), #RVU

epo/ gor/

Zobacz także: Ryvu Therapeutics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

#rvu22

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości