Kruk chce pozyskiwać finansowanie z europejskiego rynku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 mar 2023, 15:48

Kruk chce pozyskiwać finansowanie z europejskiego rynku

Kruk chce korzystać z szans oferowanych przez rynki europejskie, zarówno w sferze inwestycji, jak i pozyskiwania finansowania - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Po raz pierwszy poddaliśmy się ocenie agencji ratingowych uznając, że rozwój i pozycja międzynarodowa Kruka powinny być poparte niezależną oceną wyspecjalizowanego podmiotu. Ocena Ba1 jak i ocena BB-, obie z perspektywą stabilną, to bardzo dobre oceny na tle podmiotów z branży. Mamy 25 lat doświadczenia i w każdym z tych lat byliśmy zyskowni. Tylko ubiegły rok zakończyliśmy z rentownością 25 proc. kapitałów własnych. Nasz organiczny i konsekwentny rozwój, przede wszystkim w linii nabytych wierzytelności detalicznych niezabezpieczonych, stanowi niewątpliwie mocną stronę Kruka" - powiedział prezes Kruka Piotr Krupa.

"Agencje, analizując naszą sytuacje finansową, wzięły pod uwagę również naszą politykę zadłużania. Utrzymujemy pozycję lidera w Polsce i Rumunii oraz umacniamy naszą obecność we Włoszech i Hiszpanii. Chcemy dalej się rozwijać, móc korzystać z szans jakie oferują rynki europejskie, zarówno w sferze inwestycji jak i pozyskiwania finansowania. Przyznane oceny są potwierdzeniem naszej mocnej pozycji w branży i perspektywy dalszego wzrostu" - dodał.

Agencja Moody’s Investors przyznała w poniedziałek rating korporacyjny dla Kruka na poziomie Ba1, z perspektywą stabilną. Spółka otrzymała również rating od Standard & Poor’s na poziomie BB- z perspektywą stabilną.

(PAP Biznes), #KRU

epo/ ana/

Zobacz także: Kruk SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości