Medinice ma umowę z Clairfield Partners LLC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 mar 2023, 13:13

Medinice ma umowę z Clairfield Partners LLC

Medinice, notowana na GPW polska spółka zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych urządzeń medycznych w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii, podpisała umowę z Clairfield Partners LLC – nowojorską firmą należącą do Clairfield International. Celem umowy jest doradztwo w procesie tworzenia partnerstw strategicznych, sprzedaży licencji oraz sprzedaży własności intelektualnej i związanej z nią technologii. Clairfield będzie odpowiedzialny za identyfikację i wybór potencjalnych nabywców i partnerów. Działanie to będzie obejmowało przygotowanie niezbędnych materiałów oraz nawiązanie kontaktów z globalnymi firmami z branży ochrony zdrowia. Clairfield będzie również wspierać Medinice w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej oraz zarządzaniu ostatecznymi rozmowami związanymi z transakcją. Medinice planuje skomercjalizować swój pierwszy projekt jeszcze w tym roku.

- Z uwagi na globalny potencjał naszych projektów, cieszymy się na współpracę z tak doświadczonym partnerem, jest to dla nas potwierdzeniem atrakcyjności rozwijanych przez nas technologii. Przez wiele lat ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć ten etap rozwoju. Nasz najbardziej zaawansowany projekt czyli PacePress, jest w fazie badań klinicznych i może być pierwszym kandydatem do komercjalizacji. Blisko za nimi w rozwoju są także, MiniMax oraz CoolCryo. Cieszymy się, że Clairfield dostrzegł potencjał naszej Spółki i będzie nas wspierał w wyborze globalnego partnera strategicznego, co pozostaje naszym priorytetem na ten rok. – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu w Medinice S.A.

Clairfield doradza firmom średniej wielkości w zakresie fuzji, przejęć i sprzedaży, a także świadczy dodatkowe usługi z zakresu corporate finance, głównie w relacjach międzynarodowych. Sukces Clairfield jest definiowany przez sukces ich klientów.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem dotychczasowych dokonań firmy i zespołów. Wierzymy, że przełomowe technologie Medinice mają potencjał, aby poprawić jakość opieki nad pacjentami z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi i mogą być atrakcyjne dla większych firm z branży opieki zdrowotnej, które chcą rozszerzyć swoje portfolio na szybko rosnących rynkach. – mówi Edward Grey, Dyrektor Zarządzający Clairfield Partners.

- Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Medinice i cieszymy się, że będziemy im towarzyszyć w realizacji pełnego potencjału na rynku kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii. – dodaje Crosby O'Hare, Partner Zarządzający Clairfield International.

Model biznesowy Medinice zakłada rozwijanie wyrobów medycznych, a następnie ich komercjalizację.

Jednym z kluczowych członków Rady Naukowej oraz współzałożycielem Medinice jest profesor Piotr Suwalski, który niedawno jako jedyny Polak znalazł się w 21st Century Cardiothoracic Surgical Society (21CCSS) – wąskim gronie najbardziej doświadczonych kardiochirurgów na świecie. Ponadto w Radzie Naukowej zasiadają również takie światowe sławy jak Dr. Valavanur A. Subramanian, pionier w małoinwazyjnej i zrobotyzowanej kardiochirurgii, czy profesor Paul Gründeman, którego urządzenie odkupił Medtronic będący jedną z największych firm medycznych na świecie.

O spółce Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku, działającą w branży wyrobów medycznych. Spółka zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych i małoinwazyjnych rozwiązań z obszaru kardiologii i kardiochirurgii. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów w Polsce i za granicą. W portfelu Spółki znajduje się kilkanaście projektów na różnych etapach rozwoju. Aktualnie zespół koncentruje się na pięciu kluczowych projektach: MiniMax – elektroda dwa-w-jednym, służąca do wykonywania przezskórnych zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych w ablacji częstotliwości radiowej RFA (radiofrequency ablation), EP Bioptom – elektrofizjologiczna elektroda diagnostyczna służąca do endomiokardialnej biopsji wykonywana np. u pacjentów po zabiegach przeszczepu serca, PacePress – opatrunek uciskowy, zmniejszający ryzyko wystąpienia krwiaka w loży po wszczepieniu urządzeń stosowanych w elektrostymulacji serca, CoolCryo – kriopalikator służący do wykonywania małoinwazyjnej epikardialnej, krioablacji kardiochirurgicznej oraz AtriClamp – innowacyjna technologia zamknięcia uszka lewego przedsionka serca stosowana w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia udaru niedokrwiennego i innych powikłań u pacjentów z migotaniem przedsionków.

Spółka od grudnia 2020 roku notowana jest na Głównym Rynku GPW w Warszawie.

O spółce Clairfield Partners LLC:

Clairfield Partners LLC jest częścią Clairfield International SA - międzynarodowej firmy świadczącej usługi corporate finance, głównie w zakresie fuzji i przejęć, dla międzynarodowych korporacji i inwestorów finansowych. Clairfield posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu fuzji i przejęć w sektorze medycznym.

Źródło: Spółka, #ICE

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości