Zmiany w zarządzie Ten Square Games. Andrzej Ilczuk nowy CEO spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 kwi 2023, 09:40

Zmiany w zarządzie Ten Square Games. Andrzej Ilczuk nowy CEO spółki

Andrzej Ilczuk, obecny Chief Operating Officer Ten Square Games, zostanie  nowym prezesem Zarządu Ten Square Games i poprowadzi spółkę do kolejnego etapu rozwoju. Zmiana na stanowisku Prezesa spółki wynika z rezygnacji złożonej przez Macieja Zużałka, obecnego Chief Executive Officer Ten Square Games i wyznaczenia nowych priorytetów strategicznych spółki. Jednocześnie, z funkcji w zarządzie zrezygnował Wojciech Gattner aby operacyjnie zaangażować się w rozwój głównych produktów Ten Square Games.

21 kwietnia 2023 roku Maciej Zużałek, obecny CEO firmy, złożył rezygnację z pełnionego stanowiska, ze skutkiem na dzień 22 maja 2023 roku. Maciej Zużałek kieruje spółką od czerwca 2020 roku. W tym czasie Ten Square Games realizowała strategię dywersyfikacji i wzrostu m.in. realizując pierwszą w historii spółki transakcję przejęcia włoskiego studia Rortos.

- Moja misja na stanowisku CEO dobiegła końca. Wraz ze zmianą priorytetów strategicznych, Ten Square Games potrzebuje obecnie na stanowisku prezesa osoby z bogatym doświadczeniem produktowym. Jestem przekonany, że Andrzej Ilczuk, jest idealnym kandydatem do prowadzenia firmy na kolejnym etapie rozwoju” – powiedział Maciej Zuzalek, CEO Ten Square Games. Jestem pewien, że Ten Square Games pod przywództwem Andrzeja Ilczuka i przy pełnym zaangażowaniu Wojciecha Gattnera w rozwój produktu skutecznie przywróci skupienie Spółki na rozwoju jej głównych gier.” – powiedział Maciej Zużałek.

Zmiany w składzie zarządu zostały starannie przygotowane w porozumieniu z Radą Nadzorczą i przeprowadzone z myślą o interesie spółki. Są one odpowiedzią na nowe plany Ten Square Games i skalę działalności po decyzji o skupieniu się na rozwoju głównych produktów. Decyzja o nominacji Andrzeja Ilczuka na nowego prezesa zarządu została podjęta z uwzględnieniem jego doświadczenia i wiedzy w zakresie tworzenia gier. Decyzja Wojciecha Gattnera o skupieniu się na działalności operacyjnej i rozwoju głównych produktów, odzwierciedla główny cel Ten Square Games, którym jest obecnie rozwój kluczowych gier Spółki.

 "- Moim priorytetem jest skupienie energii organizacji na rozwoju głównych produktów i zapewnienie każdemu z nich jasno określonego planu działania. Ten Square Games ma silny portfel gier, który chcemy dalej rozwijać " - powiedział Andrzej Ilczuk.

Obecny członek zarządu, Wojciech Gattner, zdecydował się na rezygnację ze swojej funkcji w zarządzie, aby skupić się wyłącznie na pracy operacyjnej i wesprzeć rozwój głównych produktów.

"- Moją pasją i siłą jest tworzenie strategii produktowych i monetyzacyjnych. Wraz ze skupieniem  firmy na rozwoju głównych produktów, to właściwy moment, aby zrezygnować z roli członka zarządu i skoncentrować się wyłącznie na pracy operacyjnej i planowaniu nowych rozwiązań dla naszych kluczowych gier. Z zapałem podchodzę do dalszego rozwoju naszych głównych produktów i  próby przeniesienia ich na nowy poziom. Wierzę, że moje bezpośrednie zaangażowanie w rozwój gier przyniesie najwięcej wartości dla firmy" - powiedział Wojciech Gattner.

Po ogłoszonych zmianach w zarządzie Ten Square Games pozostaną Andrzej Ilczuk – Chief Executive Offcer, Janusz Dziemidowicz – Chief Technology Officer i Magdalena Jurewicz – Chief Financial Officer.

Ten Square Games stawia w nadchodzących miesiącach na rozwój swoich głównych gier: Fishing Clash, Hunting Clash i Wings of Heroes. Firma przygląda się również możliwościom dalszego rozwoju w oparciu o jej najsilniejsze kompetencje, aby wykorzystać je we właściwym czasie.

O spółce Ten Square Games:


Grupa Ten Square Games jest producentem gier mobilnych w modelu free-to-play. Tworzy ją ponad 320 osób pracujących w studiach we Wrocławiu, Warszawie i Bukareszcie. Ten Square Games S.A. nabyło studio Rortos w Weronie, a także pakiet mniejszościowy w krakowskim studio Gamesture. W portfolio Grupy znajdują się m.in. Fishing Clash, jeden z najpopularniejszych na świecie symulatorów wędkarstwa 3D, Hunting Clash, realistyczny symulator polowania, a także Airline Commander, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symulator lotów oraz Wings of Heroes, którego globalna premiera miała miejsce w październiku 2022 r. 


Maciej Zużałek posiada ponad 20 lat doświadczenia w sektorach branży konsumenckiej i private equity. W latach 2017-2020 Przewodniczący Rady Nadzorczej Ten Square Games. Zasiadał, lub zasiada w Radach Nadzorczych takich spółek jak Bike24, Smyk, Dr Gerard, Agros Nova, Neo Hospital. W latach 2007-2020 pracował z funduszem private equity Bridgepoint, gdzie odpowiadał za jego działalność inwestycyjną w Polsce i regionie CEE oraz nadzór inwestycyjny nad spółkami portfelowymi funduszu. Poprzednio związany był również z funduszem private equity Enterprise Investors oraz firmami Andersen, E&Y. 

Wojciech Gattner posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie business intelligence, ekonomii i monetyzacji. W 2015 r. dołączył do Ten Square Games jako analityk w dziale Business Intelligence. W 2016 r. objął funkcję dyrektora do spraw monetyzacji i ekonomii gier (Chief of Game Economy and Monetization). W latach 2007-2014 był związany z Schneider Trading Associates w Londynie, gdzie pełnił funkcję analityka giełdowego oraz tradera kontraktów terminowych m.in. w zakresie stóp procentowych, obligacji skarbowych i surowców.

 

Źródło: Spółka, #TEN

Zobacz także: Ten Square Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości