Bogdanka podpisała z Węglokoksem list intencyjny ws. przyszłej współpracy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2023, 12:59

Bogdanka podpisała z Węglokoksem list intencyjny ws. przyszłej współpracy

Bogdanka i Węglokoks podpisały list intencyjny w sprawie przyszłej współpracy - poinformowały spółki w komunikacie prasowym.

Węglokoks stawia na rozwój zakładów hutniczych oraz planuje inwestycje w linie produkcyjne. Strategia Bogdanki zakłada dążenie do przekształcenia się w koncern multisurowcowy.

"Dostęp do ekspertyzy górniczej i technologii, które posiada Lubelski Węgiel Bogdanka, stwarza potencjał do identyfikacji i eksploatacji złóż surowców strategicznych, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju. Ogromnie cieszymy się, że będziemy współpracować z Węglokoksem w zakresie zapewnienia najwyższej jakości wsadu żelazonośnego dla planowanej huty. Jako kluczowy uczestnik polskiego przemysłu wydobywczego, chcemy odgrywać istotną rolę w strategii kompleksowego rozwoju łańcucha wartości w segmencie hutniczym, a poprzez to przyczyniać się do budowania suwerenności surowcowej, energetycznej i przemysłowej Polski" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Bogdanki Kasjan Wyligała.

(PAP Biznes), #LWB

pel/ osz/

Zobacz także: LW Bogdanka SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości