Starward Industries planuje kolejne gry w uniwersum "Niezwyciężonego" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2023, 12:49

Starward Industries planuje kolejne gry w uniwersum "Niezwyciężonego"

Starward Industries planuje kolejne produkcje w świecie "Niezwyciężonego", chce równolegle pracować nad dwom produkcjami - poinformował prezes spółki, Marek Markuszewski podczas wideokonferencji GPW Innovation Day.

"Myślimy o przyszłości twórczej i zapowiadaliśmy, że szeroko szukamy formuły dla naszego studia, w tym momencie rozważamy schemat, w którym będziemy realizować dwa tytuły jednocześnie" - powiedział prezes Starward Industries, Marek Markuszewski.

"Chcemy, aby kolejny tytuł był w tym samym uniwersum, ale większy, mimo wszystko nie chcemy uruchamiać jednego harmonogramu produkcyjnego, który będzie trwał kilka lat. Chcemy zostać w tym uniwersum" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka ma pomysł na to, żeby wydać kilka innych gier.

"Chcemy, żeby to była ranga produktów, pokroju Niezwyciężonego, produkcji, które mogą budować portfolio i rangę studia w krótkim czasie. Każdy z tych projektów jest spoza świata atompunkowego" - powiedział.

W poniedziałek po sesji spółka poinformowała w komunikacie, że dotychczasowy członek zarządu, pełniący funkcję dyrektora finansowego, Michał Pietrzkiewicz złożył rezygnację ze stanowiska, uzasadniając ją względami osobistymi, które uniemożliwiają mu dalsze sprawowanie funkcji.

Od rana kurs akcji producenta gier video spada, ok. godz. 12.40 zniżkuje o 5,4 proc. do 84,2 zł.

"Niezwyciężony" będzie miał premierę 6 listopada na PC oraz konsole obecnej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X i S). Wydawcą gry jest 11 bit studios, które posiada 5,99 proc. głosów na walnym Starward.

(PAP Biznes), #STA

mcb/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości