Ipopema rekomenduje "trzymaj" Miraculum | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 wrz 2023, 07:46

Ipopema rekomenduje "trzymaj" Miraculum

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 22 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Miraculum od zalecenia "trzymaj", a wartość godziwą akcji wyznaczyli na 1,25 zł za akcję.

Raport został przygotowany przy cenie 1,33 zł za akcję.

"W naszej ocenie strategia spółki opierająca się na rebrandingu posiadanych marek, rozwój sprzedaży w kanałach nowoczesnych (drogerie i dyskonty, jak również ecommerce) w Polsce oraz zagranicą powinny pozwolić spółce na osiągnięcie 2022- 25E CAGR przychodów na poziomie 12 proc." - napisano w raporcie.

"Jednocześnie wzrost skali oraz silniejsza pozycja negocjacyjna z partnerami oraz dostawcami mogą przełożyć się na poprawę marży brutto ze sprzedaży w nadchodzących latach. Z drugiej strony wskazujemy na wysoki poziom zadłużenia jako czynnik ryzyka. Obsługa zobowiązań finansowych oraz zapotrzebowanie na kapitał obrotowy w związku z rozwojem skali działalności mogą w naszej ocenie wymagać pozyskania dodatkowego kapitału przez spółkę, czy to w formie emisji akcji czy pożyczki od akcjonariuszy, jak to miało miejsce w ostatnich latach" - dodano.

Ipopema prognozuje, że w 2023 roku spółka osiągnie 1,4 mln zł EBITDA, a w 2024 roku wynik EBITDA wzrośnie do 2,8 mln zł.

Raport został opracowany przez Ipopema na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie raportu, której autorem jest Marek Szymański, nastąpiło 22 września o godzinie 7.00.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #MIR

pel/

Załączniki:

Zobacz także: Miraculum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości