Ceny ropy naftowej w USA lekko zniżkują, na rynku obawy o popyt | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lut 2024, 07:49

Ceny ropy naftowej w USA lekko zniżkują, na rynku obawy o popyt

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku są na niewielkim minusie. Większy niż oczekiwano wzrost zapasów ropy w USA wzbudził obawy o spowolnienie popytu.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień zniżkuje na NYMEX w Nowym Jorku o 0,02 proc. do 78,50 USD.

Brent na ICE na kwiecień spada o 0,04 proc. i kosztuje 83,60 USD za baryłkę.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 4,2 mln baryłek, czyli o 0,95 proc., do 447,163 mln baryłek. Oczekiwano 2,7 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,8 mln baryłek, czyli o 1,15 proc., do 244,205 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 0,5 mln baryłek, czyli o 0,4 proc., do 121,141 mln baryłek.

W czwartek podany zostanie odczyt deflatora PCE za styczeń - preferowanej przez amerykański Fed miary inflacji, a w piątek Eurostat poda szacunek HICP za luty z eurolandu. Oba odczyty interpretowane będą w kontekście debaty o odpowiednim momencie na rozpoczęcie obniżania stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i Europejski Bank Centralny.

„Duże zapasy zwiększyły obawy inwestorów w związku ze spowolnieniem gospodarczym i zmniejszonym popytem na ropę w USA. Oczekiwanie na opóźnione obniżki stóp procentowych w USA również wpłynęło na nastroje na rynku, ponieważ mogłoby osłabić popyt na ropę naftową” – powiedział Satoru Yoshida, analityk ds. surowców w Rakuten Securities. (PAP Biznes)

kkr/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości