Jerzy Zań nowym prezesem Polenergii, Andrzej Wojciechowski wiceprezesem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 mar 2024, 21:57

Jerzy Zań nowym prezesem Polenergii, Andrzej Wojciechowski wiceprezesem

Rada nadzorcza Polenergii wybrała Jerzego Zania na nowego prezesa energetycznej spółki. Wiceprezesem został Andrzej Wojciechowski - poinformowała Polenergia w komunikacie.

Zań i Wojciechowski to najbliżsi współpracownicy Dominiki Kulczyk, przewodniczącej rady nadzorczej Polenergii. Jerzy Zań pełnił dotychczas funkcję CFO (Chief Financial Officer) grupy spółek Dominiki Kulczyk, a Andrzej Filip Wojciechowski był COO (Chief Operating Officer) w grupie.

Do rady nadzorczej Polenergii dołączył Jacek Głowacki, były wieloletni prezes Polenergii i bliski współpracownik Jana Kulczyka, a potem Dominiki Kulczyk.

"Bardzo silna pozycja Polenergii na rynku i realizacja projektów onshore’owych daje nam stabilny fundament do realizacji nowego wyzwania, jakim jest budowa trzech morskich farm wiatrowych o ogromnej mocy. To trudny i wymagający projekt, który wymaga od zarządu nowej dynamiki działań i nowej energii. Jednym z największych wyzwań spółki będzie zbudowanie konsorcjum banków i zapewnienie finansowania tego projektu, dlatego prezesem Polenergii zostaje mój CFO - człowiek z ogromnym doświadczeniem w bankowości" - powiedziała Dominika Kulczyk, przewodnicząca rady nadzorczej Polenergii.

(PAP Biznes), #PEP

pr/

Zobacz także: Polenergia SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości