Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Znany youtuber Logan Paul stracił majątek na NFT, rynek tokenów niezamiennych obumarł

Indeks cenowy tokenów NFT spadł od szczytu z końca listopada 2021 roku o -85%. Ofiarami są m.in. znani blogerzy i youtuberzy.


Czasami płaci się wysoką cenę za bycie medialną postacią. Można też zapłacić słono za inwestowanie w ryzykowne aktywa. Przekonuje się o tym znany youtuber Logan Paul.

Fatalna inwestycja youtubera w NFT

Logan Paul to kontrowersyjny bloger i youtuber, który zyskał sławę udostępniając filmy na serwisie Vine. Wywoływał też nie raz skandale, publikując np. filmik ze zwłokami samobójcy z miejsca w Japonii zwanego „lasem samobójców”.

Zawsze stara się być na topie i zajmować się popularnymi tematami. W marcu 2021 roku był umieszczany wśród celebrytów robiących największy „szum” wokół kryptowalut i NFT. Stworzył nawet swoje własne NFT, podobne do kart kolekcjonerskich i cieszyły się wielkim wzięciem.

Sam także inwestował w NFT. Jak wiemy, cena tokenów niezamiennych spadła bardzo mocno od szczytu z 2021 roku. Ale to co stało się z ceną niektórych aktywów cyfrowych, w które swoje pieniądze włożył Paul, takich jak np. Azuki Bumblebee, jest zatrważające…

Nic dziwnego, że stał się obiektem drwin i heheszek.

To nie pierwsza chybiona decyzja finansowa blogera. Na początku 2022 roku było głośno o tym, jak został oszukany na kwotę 3,5 mln USD. Wydał tę sumę na rzekomo kolekcjonerskie karty Pokémon pierwszej edycji, unikatowe w skali świata. Paul po zakupie zweryfikował przedmioty w firmie Baseball Card Exchange i okazało się, że został oszukany. Kupione karty Pokémon, po rozpakowaniu pudełka, okazały się kartami… z serii G.I Joe.

CD PROJEKT aktualizuje strategię. Twórcy Wiedźmina pracują nad trzecim IP, którym stworzą nowe uniwersum

Rynek NFT obumarł

Logan Paul jest świetną ilustracją tego, co stało się na rynku NFT. Indeks tokenów spadł w ciągu 12 miesięcy o -60%. A od szczytu z końca listopada 2021 roku o -85%. To oczywiście stało się równolegle z bessą na rynku kryptowalut, bo bitcoin w rok potaniał o -65%.

Notowania NFT Index

nft index

Źródło: crypto.com

Oczywiście, spadają także obroty na rynku NFT. Szczytowe obroty, w ujęciu tygodniowym, miały miejsce pod koniec sierpnia 2021 i na początku stycznia 2022 i wtedy wynosiły ponad 1 mld USD. Dziś po tym hajpie nie ma śladu, bo w ostatnich tygodniach na całym rynku sięgały ledwie po około 35 mln USD. To jest nieprawdopodobny wręcz spadek, nie tylko w porównaniu do najlepszych tygodni, ale nawet do tych przeciętnych, kiedy sięgały 240 – 400 mln USD.

Obroty na rynku NFT

wolumen obrotu nft

Źródło: The Block

Kompletna degrengolada na rynku cryptos i NFT trwa. Kto wie, być może gorzej już być nie może i takie artykuły, jak ten, wyznaczają szczyt złego sentymentu i dołek cenowy kolejnej bessy na krypto-aktywach?

Kryzys tworzy największe okazje inwestycyjne – recenzja filmu dokumentalnego “Carl Icahn. Niespokojny miliarder”

udostępnij: