Duży short na akcjach spółki z grupy PlayWay - Play2Chill
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
27 sie 2021, 14:17

Duży short na akcjach spółki z grupy PlayWay - chodzi o Play2Chill

W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF pojawił się duży short na akcjach spółki Play2Chill należącej do grupy PlayWay.

7,49% - tyle wynosi krótka pozycja funduszu Black Swan Capital na akcjach Play2Chill, spółki zależnej PlayWay. Ten duży short pojawił się w RKS KNF dzisiaj popołudniu. Tym razem jednak pozycja ma charakter techniczny i jest efektem przeprowadzonej ostatnio emisji akcji w Play2Chill w ramach której spółka pozyskała 2,7 mln zł.

Fundusz pożyczone akcje sprzeda wskazanym inwestorom, a sam obejmie akcje nowej emisji, które później odda grupie PlayWay. Formalnie gra na spadek akcji, ale w rzeczywistości nie podejmuje żadnego ryzyka, tylko uczestniczy w emisji akcji.

Podczas piątkowej sesji kurs akcji firmy Play2Chill, notowanej na rynku NewConnect, stanął na 0%, a jej kapitalizacja wynosiła 40,2 mln zł.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno dużą pozycję na akcjach innej firmy produkującej gry - 11 bit studios - miał fundusz WorldQuant. Jeszcze w poniedziałek jego krótka pozycja wynosiła 0,61%, we wtorek zmniejszył ją do poziomu 0,56%. Wczoraj natomiast całkowicie zamknął swoją pozycję, jeszcze przed publikacją wyników finansowych warszawskiej spółki, które okazały się zaskakująco dobre. Tym razem short ma charakter techniczny i jest efektem tego, że emisja akcji w spółce Play2Chill została przeprowadzona w przyspieszonym trybie.

Zobacz także: 11 bit studios dalej zarabia i zwiększa gotówkę, pomimo braku premier. Spółka opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2021 roku

Skąd duży short na akcjach Play2Chill?

Play2Chill to spółka zależna grupy PlayWay, notowana na rynku NewConnect od 2020 roku. Firma specjalizuje się w produkcji gier indie premium, a wśród jej flagowych tytułów można wymienić Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Niedawno udostępniono demo produkcji, które do tej pory otrzymało 86% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

Kilka dni temu spółka z grupy PlayWay poinformowała o przeprowadzeniu prywatnej emisji akcji. Pozyskane finansowanie w wysokości 2,7 mln zł zamierza przeznaczyć na przyspieszenie prac produkcyjnych nad grą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 oraz kolejnymi projektami. Cena emisyjna została ustalona na 9,50 zł za akcję. Podczas dzisiejszej sesji, wartość jednej akcji Play2Chill wynosi już 14,50 zł.

„Podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu emisji prywatnej, aby jak najszybciej i jak najbardziej efektywne pozyskać kapitał do naszej spółki. Ponieważ wśród inwestorów większym zainteresowaniem cieszą się akcje uprzednio wprowadzone do obrotu, zgodziliśmy się, aby z części akcji, należących do naszego akcjonariusz – PlayWay-a – zdjąć lock-up i zaangażować nowego inwestora – spółkę Black Swan Capital. Nowy podmiot zadeklarował, że obejmie akcje nowej emisji w liczbie odpowiadającej co najmniej liczbie akcji pożyczonych od spółki PlayWay i odsprzeda je na rzecz podmiotów wskazanych przez nas. Akcje mają być zwrócone do PlayWay-a najpóźniej do 30 listopada br.” – powiedział Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Zobacz także: Play2Chill przeprowadzi prywatną emisję akcji, spółka chce pozyskać 2,7 mln zł

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.