Stopy procentowe, banki i hossa na giełdzie – jak inwestować w listopadzie 2021
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
02 lis 2021, 06:34

Stopy procentowe dalej w górę, banki i rekordy na giełdzie. Nowa analiza wideo - listopad 2021

Inflacja napędza giełdowe wzrosty i wiele indeksów na świecie bije rekordy. W październiku historyczne maksima ustanowiło też kilka indeksów z GPW. O tym co dalej z rynkiem giełdowym i w co inwestować w najbliższym miesiącu omawiamy w najnowszej analizie wideo.

Odczyty inflacji stały się kluczowym czynnikiem wpływającym na wyceny na polskiej giełdzie. Zgodnie z naszymi założeniami z zeszłomiesięcznej analizy wrześniowy odczyt przyniósł podwyżkę stóp procentowych. To natomiast wywołało silną zwyżkę na indeksie bankowym. W zaledwie miesiąc WIGBanki zyskał ponad 21%. Wstępny odczyt inflacji za październik sugeruje, że stopy procentowe w Polsce mogą dalej rosnąć.

Zobacz także: Dolar, rekordowa inflacja i zyskujące banki - jak inwestować w październiku 2021

O tym, które indeksy na polskiej giełdzie są na historycznych maksimach, czy banki mają dalszy potencjał do wzrostów, oraz co dalej z indeksami w USA omawiamy w analizie wideo.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.