Jak inwestować w 2023 – to hossa czy jeszcze bessa?
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
02 sty 2023, 15:58

To już hossa, czy wciąż jeszcze bessa? Jak inwestować w 2023

Czy możemy już mówić o tym, że na polskiej giełdzie jest hossa czy wciąż panuje jeszcze bessa? To kluczowe pytanie jakie stawiają sobie inwestorzy zastanawiający się nad tym jak inwestować w 2023

Po spektakularnym ponad 27% wzroście indeksu najszerszego WIG, w zaledwie 3 miesiące, wielu inwestorów zadaje sobie pytanie z jakim trendem na polskiej giełdzie mamy do czynienia. Nastroje na rynku pozostają fatalne, a mimo to wiele spółek zyskało w ostatnim czasie znacznie na wartości. Czy najgorsze polska giełda ma już za sobą? Na tym zastanawiamy się w najnowszej analizie wideo.

Zobacz także: To już hossa, czy wciąż jeszcze bessa? Jak inwestować w 2023

Silna GPW, słabe indeksy w USA i spadający dolar

Z takim układem sił na rynku giełdowym jaki jest obecnie nie mieliśmy do czynienia od dawna. Znaczącym wzrostom na polskich i europejskich indeksach towarzyszy wyraźna słabość indeksów w USA, której towarzyszy słabnący dolar. To właśnie zachowanie amerykańskiej waluty jest kluczem do rozwiązania zagadki w którym kierunku będzie podążał rynek. O tym jakie sygnały wysyła obecnie rynek i co obecnie warto obserwować zastanawiamy się w najnowszym wideo.

Daj znać jak oceniasz obecną sytuację rynkową. Uważasz, że rynek będzie dalej rósł czy też czeka na powrót do spadków?

Nabór do Strefy Inwestorów

Nabór do Strefy Inwestorów 2023

W dniach od 2 do do 19 stycznia 2023 r. trwa nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym można dołączyć do grona członków Strefy Inwestorów. Sprawdź szczegóły i dołącz teraz.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.