Biotechnologiczna spółka PolTREG gotowa do pozyskania partnera branżowego
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 sty 2023, 08:05

Biotechnologiczna spółka PolTREG gotowa do pozyskania partnera branżowego w 2023 r.

PolTREG przedstawił plany i kamienie milowe na 2023 r. Spółka angażuje się już w proces poszukiwania partnera branżowego, czyli dużej spółki farmaceutycznej, który wesprze dalsze prace badawcze i komercjalizację technologii, którą dysponuje polska spółka.

PolTREG jest polską spółką biotechnologiczną opracowującą leki First-In-Class. Rozwija terapie z wykorzystaniem komórek T-regulatorowych (TREGS), które celują w niezaspokojone potrzeby medyczne w obszarze autoimmunologii m.in. w leczeniu cukrzycy typu 1 oraz stwardnienia rozsianego. Medycyna w obecnym punkcie nie oferuje jeszcze leczenia, które by zmieniało przebieg tego typu chorób – może to się zmienić właśnie przez szerokie stosowanie metody TREG.

Badania są już na zaawansowanych etapach klinicznych. Najbardziej rozwiniętymi badaniami, w fazie II, są wskazania z obszaru terapeutycznego cukrzycy typu 1. Także wskazania dotyczące leczenia stwardnienia rozsianego są już w pierwszej fazie klinicznej.
 

Portfolio projektów PolTREG

Portfolio projektów PolTREG

Źródło: PolTREG

Kamienie milowe na 2023 rok

PolTREG zamierza w tym roku zwiększyć skalę badań klinicznych. W tym celu od dłuższego czasu buduje laboratorium. Planuje też pozyskać niezbędne certyfikacje, by mogło być oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Spółka zamierza także powiększyć swój zespół. Obecnie w PolTREG pracuje ponad 30 pracowników merytorycznych Zespół ten ma się zwiększyć do końca roku o kolejne 50 osób, które wzmocnią firmę w obszarze badawczym, w tym badań klinicznych i obszarze operacyjnym. Ponadto prowadzi też rekrutację pacjentów w rozpoczętych badaniach klinicznych w projektach priorytetowych.

Przed ofertą publiczną akcji w listopadzie 2021 r. spółka zawarła umowę o współpracy z AZTherapies, a z samego IPO pozyskała ok. 100 mln zł. Jednocześnie wciąż stara się o granty i dotacje. Po kilkunastu miesiącach od debiutu na GPW i posunięciu badań na wyższe etapy wciąż ma na koncie niemal 100 mln zł. Mimo to, kolejnym istotnym elementem strategii na ten rok jest dalsze pozyskiwanie dotacji na priorytetowe projekty.

Ostatnim kamieniem milowym, ale najważniejszym, jest pozyskanie partnera branżowego.
 

Kamienie milowe PolTREG na 2023 r.

kamienie milowe PolTREG 2023
Źródło: PolTREG

Pozyskanie partnera strategicznego

Spółka rozpoczęła badania rynku, jak odbierają duże firmy farmaceutyczne badania prowadzone przez PolTREG. Otrzymała pozytywne opinie. Jest bardzo duże zainteresowanie koncepcją wykorzystania komórek TREG.

„ My jesteśmy, w przeciwieństwie do naszej konkurencji, spółką, która pracuje bardzo szeroko i ma produkty już w fazie bliskiej rejestracji (…) i ma coś, co jest Świętym Graalem tego obszaru, mianowicie ma technologię, nad którą będziemy dalej pracowali, która, być może, pozwoli na prowadzenie tych terapii w modelu allogenicznym, czyli nie u jednego pacjenta, tylko jeden produkt dla wielu pacjentów ” – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu PolTREG.

Dlatego spółka rozpoczyna prace prowadzące do podpisania umowy partneringowej, która ostatecznie doprowadzić ma do komercjalizacji.

„Jest duże zainteresowanie i uważamy, że okno możliwości komercyjnych jest już otwarte. Niezwłocznie przystępujemy do działań zmierzających do pozyskania partnera ze strony Big Pharma-y” – dodaje Mariusz Jabłoński.

Spółka zamierza w tym roku postawić na działania IR-owe, by zbudować wizerunek spółki wśród dużych podmiotów z branży. Zawrze umowę z doradcą transakcyjnym. To usprawni proces dotarcia do potencjalnych partnerów i finalnie dojścia do etapu podpisania umowy partneringowej.

Więcej informacji o planach PolTREG oraz stanie badań zostało przestawionych na webinarze z 16 stycznia 2023 r. Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.