ABB Scope Fluidics zakończone po 155 zł. Total FiZ sprzedał akcje z przyczyn regulacyjnych, a CFO prywatnych

ABB Scope Fluidics zakończone po 155 zł. Total FiZ sprzedał akcje z przyczyn regulacyjnych, a CFO prywatnych

Scope Fluidics właśnie poinformowało, że oferowane w ramach ABB akcje Total FiZ i Szymona Rutę znalazły nabywców po 155 zł. Ustalona cena okazała się dużo niższa cena od kursu zamknięcia, który wyniósł 178 zł. Okazuje się, że główny akcjonariusz Scope Fluidics musiał sprzedać część swoich akcji ze względów regulacyjnych, a CFO z powodów prywatnych.

W sumie nabywców znalazło 201 286 akcji odpowiadających za 7,38% udziału w kapitale zakładowym biotechnologicznej spółki. Wartość oferty wyniosła nieco ponad 31 mln zł z czego 176 286 akcji zaoferował Total FiZ, a 25 000 akcji Szymon Ruta.
 

Notowania Scope Fluidics od początku 2018 roku

Scope Fluidics (1)

Zobacz także: Total FIZ i Szymon Ruta chcą sprzedać w ABB łącznie 5,36 proc. akcji Scope Fluidics

Total FiZ zaoferował akcje z powodów regulacyjnych, a Szymon Ruta prywatnych

Po zakończeniu ABB Total FiZ wciąż pozostanie największym akcjonariuszem Scope Fluidics z akcjami odpowiadającymi za 16,5 % ogólnej liczby głosów. Jak zapewnił nas Konrad Łapiński, zarządzający funduszem Total FIZ, fundusz zamierza pozostać na pokładzie spółki długoterminowo.

- Nasza wspólna przygoda ze Scope Fluidics sięga czasów sprzed debiutu na NewConnect. Zawsze traktowaliśmy tę inwestycję długoterminowo i w tym zakresie nic się nie zmieniło. Decyzja dot. przeprowadzenia transakcji wynikała wyłącznie z przyczyn regulacyjnych, związanych ze zbyt dużą koncentracją Scope Fluidics w portfelu Total FIZ. Liczymy na dalszy wzrost wartości spółki wraz z rozwojem opracowywanych technologii i spodziewanymi transakcjami strategicznymi. - W ABB swoje zainteresowanie zgłosiło wielu inwestorów. Cieszy nas, że do akcjonariatu dołączyły wysokiej klasy fundusze – jesteśmy przekonani, że wzmacnia to akcjonariat Scope Fluidics i będzie stanowiło korzyść dla wszystkich inwestorów. - mówi Strefie Inwestorów Konrad Łapiński

Długoterminowe plany ze Scope Fluidcs dalej wiąże również Szymon Ruta, CFO spółki. Po transakcji pozostaje również wciąż znaczącym akcjonariuszem spółki z 2,9 % w ogólnej liczbie głosów. Zapytany o swój udział w ABB motywuje przyczynami prywatnymi.

- Mój udział w transakcji wynikał wyłącznie z przyczyn prywatnych, związanych z potrzebą dywersyfikacji majątku osobistego. Nadal posiadam istotny pakiet akcji i niezmiennie liczę na wzrost wartości spółki. Moja obecność w Scope Fluidics ma charakter długoterminowy, dlatego niezmiennie zależy mi na rozwoju kolejnych przełomowych technologii oraz doprowadzaniu do atrakcyjnych transakcji strategicznych. - mówi Strefie Inwestorów Szymon Ruta CFO Scope Fluidics
 

Komunikat po zakończeniu ABB

Kumunikat

źródło: spółka

Warto zaznaczyć, że na udział w ABB nie zdecydowali się założyciele spółki czyli Piotr Garstecki i Marcin Izydorzak, których udział w akcjonariacie spółki nie ulega zmianie.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.