Czat inwestorski UNIMOT- wyniki za I kwartał 2024 r.
Obrazek użytkownika Czaty
29 maj 2024, 11:25

Wyniki UNIMOT za I kwartał 2024 roku – czat inwestorski z zarządem spółki

UNIMOT jest multienergetyczną grupą kapitałową i liderem wśród niezależnych importerów paliw ciekłych i gazowych w Polsce. Grupa ma ponad 30 lat doświadczenia na rynku paliwowym, specjalizuje się w hurtowej sprzedaży oleju napędowego oraz dystrybucji pozostałych paliw płynnych, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

W 2023 roku Grupa Unimot osiągnęła przychody w wysokości 12,89 miliarda złotych, generując skorygowany zysk EBITDA w wysokości 243,8 miliona złotych. Zysk netto w tym okresie wyniósł 488,5 miliona złotych. Zarząd postanowił przeznaczyć tę kwotę na wypłatę dywidendy w wysokości 32,8 miliona złotych, co oznacza, że na każdą akcję przypada 4 złote. Pozostała część środków ma zostać zarezerwowana na kapitał zapasowy.

Pod koniec kwietnia Unimot opublikował nową strategię na lata 2024-2028. Wśród kluczowych celów Grupy znajduje się osiągnięcie co najmniej 690 milionów złotych zysku EBITDA, skumulowany zysk netto na poziomie 1 miliarda złotych oraz udział biznesów przejściowych i transformacyjnych w EBITDA Grupy (bez terminali, logistyki i stacji paliw) na poziomie 40%. Dodatkowo, Unimot planuje coroczną wypłatę dywidendy na poziomie minimum 30% zysku netto oraz utrzymanie wskaźnika EBITDA/dług netto (bez zadłużenia z tytułu zapasu obowiązkowego) na poziomie 40% zysku netto.

O wynikach finansowych Grupy za I kwartał 2024 r. będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Adamem Sikorskim, a także z wiceprezesami zarządu. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 maja 2023 r. i rozpocznie się od wprowadzenia wideo. Następnie przejdziemy do sesji pytań, na które zarząd Grupy odpowie w formie tekstowej.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 29 maja 2024 r. o godz. 13:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost