Cena ostateczna w emisji CReotech Instruments ustalona. Inwestorzy objęli akcje nowej emisji
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 cze 2022, 07:39

Inwestorzy objęli akcje nowej emisji Creotech Instruments. Cena ostateczna niższa od ceny maksymalnej

Creotech Instruments podał we wtorek, 14 czerwca, ostateczną liczbę akcji oferowanych. Inwestorzy nabyli wszystkie akcje nowej emisji. Cena ostateczna była niższa o 20% od ceny maksymalnej - na poziomie z grudnia 2021 r.

W ofercie akcji Creotech inwestorzy obejmą 396.558 akcji, czyli wszystkie oferowane w ramach nowej emisji. Nie zostaną zaoferowane natomiast dodatkowe akcje już istniejące, sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy.

"Nasz model biznesowy i prezentowana strategia rozwoju spotkały się ze sporym zainteresowaniem Inwestorów w trakcie spotkań road show, co pomimo negatywnego sentymentu na rynku akcji w ostatnich dniach pozwoliło nam na zbudowanie Księgi Popytu na nasze akcje. Dziękujemy za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, że jesteśmy coraz bliżej zakończenia naszej Oferty publicznej" - mówi Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments.

Emisja została uplasowana po cenie 100 zł za akcję, czyli niższej o 20% od ustalonej wcześniej ceny maksymalnej 125 zł. Ostatni raz Creotech był notowany w okolicach 100 zł w grudniu 2021 r. W sumie na dalszy rozwój spółka pozyskała prawie 40 mln zł.

"Właśnie ustaliliśmy cenę emisyjną na poziomie 100 zł za jedną akcję serii I. Zgodnie z tymi parametrami, w ramach emisji nowych akcji planujemy pozyskać 39,65 mln zł. Kapitał ten pozwoli nam na realizację głównych celów przedstawionych w Prospekcie, a także przybliży nas do jednego z głównych tegorocznych celów, jakim jest dołączenie do grona spółek notowanych na GPW w Warszawie. Debiut na rynku regulowanym planujemy w najbliższych tygodniach" – dodaje Brona.

Kurs akcji Creotech Instruments od debiutu na New Connect

Creotech Instruments

Zobacz także: Oferta publiczna akcji Creotech Instruments i przejście na główny rynek GPW. Co warto wiedzieć o spółce

Debiut Creotech Instruments na GPW w lipcu

Transzy inwestorów detalicznych przydzielono 5,2% oferowanych akcji. Jednocześnie spółka nie podała jeszcze, czy wystąpi redukcja w zapisach. W przypadku redukcji, nadpłaty zostaną zwrócone inwestorom na ich konta maklerskie.

Akcje zostaną przydzielone do 24 czerwca. Prawa do akcji zostaną zarejestrowane na rachunkach papierów wartościowych około 8 lipca.

Creotech Instruments może zadebiutować na parkiecie podstawowym GPW około 11 lipca.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.