Caspar Asset Management przejdzie na główny rynek GPW. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 lip 2022, 17:34

Caspar Asset Management przejdzie na główny rynek GPW. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

Caspar Asset Management, niezależny zarządca aktywami inwestycyjnymi, przejdzie na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych. W czwartek 21 lipca 2022 r. prospekt został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Grupa Caspar Asset Management specjalizuje się w zarządzaniu portfelami inwestycyjnymi poprzez fundusze i subfundusze Caspar TFL. Oferta skierowana jest przede wszystkim do zamożnych inwestorów. Spółka od ponad 10 lat jest notowana na rynku NewConnect.

Zobacz także: Wskaźnik Koniunktury IPO osiągnął dno, spółki masowo zawieszają oferty publiczne akcji 

W kwietniu tego roku zarząd spółki poinformował o złożeniu prospektu emisyjnego w związku z przeniesieniem notowań na rynek regulowany. Po czym został zatwierdzony 21 lipca przez KNF. Jest to jeden z kluczowych kroków przed zmianą rynku.

Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Nie została jeszcze podjęta uchwała o wyznaczeniu pierwszego dnia notowań na GPW. Prawdopodobnie możemy się jej spodziewać w najbliższych tygodniach. Do obrotu na głównym rynku trafią akcje serii A, B, C, D, E, F, G i H.

Zobacz także: IPO, lista debiutów, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.