Startują zamknięte beta testy World War 3. Gra w modelu free-to-play trafi do graczy w marcu 2022 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
25 lis 2021, 08:00

Startują zamknięte beta testy World War 3. Gra w modelu free-to-play trafi do graczy w marcu 2022 roku

Przez niektórych nazywany polskim Battlefieldem. World War 3. Dzisiaj startują zamknięte beta testy gry od The Farm 51.

Gra World War 3 przeszła zdecydowaną metamorfozę. Tytuł wydany we wczesnym dostępie pod koniec 2018 roku spotkał się z mieszanym odbiorem graczy, o czym świadczą recenzje na platformie Steam. Jednak gliwickie studio, po podpisaniu umowy wydawniczej z rosyjskim MY.GAMES pokazało zupełnie nową odsłonę swojego tytułu. We wrześniu br. zaprezentowano wersję alpha, a już dzisiaj startują zamknięte beta testy. Będą one dostępne do premiery otwartych beta testów, które są planowane na marzec 2022 roku. Wtedy też, jak zapowiedziano, World War 3 będzie grą free-to-play.

Zobacz także: 17 polskich gier, które znalazło się bardzo wysoko w zestawieniu Global Top Wishlist Steam. Rok 2022 może stać pod znakiem dużych premier

Testy World War 3 czas start

Niewątpliwie dwa tytuły od The Farm 51 nie miały łatwego startu, dodatkowo obydwa debiutowały we wczesnym dostępie. Pierwszym był właśnie World War 3, wydany w październiku 2018 roku. Zaczęło się wtedy od awarii serwerów, co uniemożliwiało sprzedaż tytułu. Gracze również nie byli łaskawi, chociaż peak graczy wyniósł wtedy ponad 11 tys. użytkowników Steama grających jednocześnie. Jednak popularność tytułu szybko zaczęła słabnąć.

Gliwickie studio w 2019 roku wydało grę Chernobylite, również we wczesnym dostępie. Jednak dopiero pełna wersja, która miała premierę w lipcu br. została zdecydowanie cieplej przyjęta. Gra w pierwszym tygodniu trafiła do pierwszej dziesiątki bestsellerów na Steamie, a pierwsze dane sprzedażowe opublikowane w sierpniu potwierdziły, że koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed debiutem pełnej wersji (ponad 200 tys. sprzedanych kopii gry, 7,8 mln zł przychodów).

Jednak skupmy się na World War 3. Przełomem w rozwoju tego tytułu było podpisanie umowy wydawniczej z rosyjską firmą MY.GAMES. Ponadto, w ubiegłym roku zdecydowano się na usunięcie wczesnego dostępu z platformy Steam, aby w pełni skupić się na dalszych pracach nad pełną wersją World War 3.

Pierwsze efekty mogliśmy zobaczyć w połowie lipca, kiedy pierwszy raz od dłuższego czasu opublikowano gameplay. Sami wtedy napisaliśmy, ze gra jest nie do poznania i wtedy też notowania The Farm 51 były najwyżej w historii. Można powiedzieć, że od lipca prace ruszyły pełną parą. Pod koniec września uruchomiono testy alpha, jednak jedynie dla posiadaczy wczesnego dostępu tytułu. Trwały one do 4 października. Od połowy lipca, czyli prezentacji rozgrywki World War 3, kurs akcji gliwickiej spółki spadł o około 20%.

Natomiast dzisiaj startują zamknięte testy beta, a finalizacja gry powoli dobiega końca. Rozpoczęcie otwartych testów zostało zaplanowane na marzec 2022 roku i tym samym spółka udostępni grę w modelu free-to-play.

„World War 3 wchodzi w fazę zamkniętych beta testów (ZBT) 25 listopada dla graczy, którzy posiadają Pakiet Weterana lub Pakiet ZBT. Aby upewnić się, że twoje wyruszenie na pole bitwy w dniu startu przebiegnie bez problemów, sprawdź poniższe kluczowe daty i informacje. 24 listopada wersja ZBT World War 3 będzie dostępna do wstępnego załadowania poprzez MY.GAMES GameCenter dla graczy korzystających z MY.GAMES i Steam. World War 3 zostanie uruchomione w ramach zamkniętej bety 25 listopada o godzinie 13:00 UTC/14:00 CET/05:00 PST” – czytamy na oficjalnej stronie World War 3.

Testy rozpoczną się o godzinie 14:00 czasu polskiego i będą dostępne dla posiadaczy jednego z 5 pakietów oferowanych przez deweloperów. The Farm 51 zapewni graczom przeniesienie do kilku miejsc – Berlina, Warszawy, Moskwy oraz Polarnyju. Media nie raz określają World War 3 „polskim Battlefieldem”, a teraz gracze na pewno będą poszukiwać lepszych odpowiedników strzelanek, po ostatniej premierze Battlefielda 2042 czy Call of Duty: Vanguard.

Zobacz także: Listopad okazuje się trudnym miesiącem pod względem premier na rynku gier - zarówno polskie jak i zagraniczne produkcje zawodzą

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.