Akcje People Can Fly najniżej w historii. Inwestorzy nerwowo reagują na wstrzymanie projektu Dagger
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
29 lis 2023, 11:18

Akcje People Can Fly najniżej w historii. Inwestorzy nerwowo reagują na wstrzymanie projektu Dagger

Jeden z największych rodzimych producentów gier ogranicza prace nad autorskim projektem „Dagger”. Może to być pokłosie rozmów z Square Enix na temat realizacji projektu „Gemini”.

W środowy poranek akcje studia People Can Fly tanieją o ponad 12 proc. i znalazły się najniżej w historii. Inwestorzy reagują w ten sposób na doniesienia dotyczące zmian w projektach spółki i kolejnych problemach, po rozwiązaniu współpracy z Take-Two, na linii PCF - wydawca gry.

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

„Dagger” szuka nowego kierunku

We wtorkowe popołudnie, gdy rynek zachwycał się bardzo dobrymi wynikami CD Projektu za III kw., deweloper gier People Can Fly poinformował o tymczasowym ograniczeniu autorskiego projektu „Dagger”, którego premierę zapowiadano na lata 2025-2026. Jak czytamy w komunikacie, nad wspomnianą grą pracować ma aktualnie zespół 10 osób, którego zadaniem jest „zredefiniowanie kierunku rozwoju gry i przygotowanie przedprodukcyjnej wersji tytułu adresującej uwagi i wskazówki pozyskane w ramach zewnętrznej ewaluacji”. Jednocześnie podkreślono, że decyzja jest pokłosiem analiz strategicznych rozmów prowadzonych z Square Enix Limited, czyli wydawcą projektu „Gemini”.

Plany wydawnicze People Can Fly

image (1)

Źródło: Spółka

Zobacz także: Zagraniczny holding obejmie akcje PCF Group. Spółka wynegocjowała umowę inwestycyjną z koreańskim inwestorem

Niepewny los projektu „Gemini”

Przypomnijmy, że kilka dni temu PCF poinformowało o prowadzeniu rozmów z wydawcą projektu „Gemini”, czyli Square Enix. Produkcja realizowana jest w modelu „work for hire”.

„Na datę niniejszego raportu bieżącego grupa kontynuuje prace nad „Projektem Gemini” na rzecz wydawcy na zasadach określonych w zawartej przez strony umowie. Jednakże, w oparciu o prowadzone rozmowy, zarząd ocenia jako wysoce prawdopodobne, że w przyszłości realizacja „Projektu Gemini” nie będzie kontynuowana przez grupę na dotychczasowych zasadach komercyjnych. Obecny etap rozmów z wydawcą nie pozwala jeszcze przesądzić o kierunku i zakresie potencjalnych zmian dotyczących zasad współpracy stron” zaznaczono w komunikacie.

Wydaje się, że właśnie te rozmowy wpłynęły też na problemy autorskiej gry. „Zarząd informuje, że pracuje nad analizą wpływu scenariuszy będących m.in. przedmiotem rozmów z Square Enix na plany rozwojowe projektów realizowanych przez grupę w ramach zaktualizowanej strategii” dodano.
 

Kurs akcji PCF GROUP

PCF Group

Powtórka z rozrywki?

W ubiegłym roku PCF ogłosiło zakończenie współpracy nad realizacją projektu „Dagger” z wydawcą „Take-Two Interactive”. Wtedy też podjęto decyzję o przejściu na model self-publishing.

„Jestem wdzięczny Take-Two za dwa lata wspólnej pracy i prowadzenia projektu. Z drugiej strony upatruję w tym szansę dla PCF, aby pójść do przodu, więc podchodzę do tego optymistycznie. Tym bardziej, że oceniam, iż warunki porozumienia będą korzystne dla spółki. Mamy jeszcze co najmniej dwa lata na ukończenie tego projektu, to mnóstwo czasu, żeby się do tego bardzo dobrze przygotować. Jest to dla nas także okazja, żeby zdynamizować prace nad rozbudową naszego pionu wydawniczego” komentował w 2022 r. prezes PCF Group Sebastian Wojciechowski.

Wyniki People Can Fly za III kw. zostaną opublikowane w środę.

Zobacz także: Wyniki People Can Fly poniżej oczekiwań analityków. Zarząd zapowiada, że rozwiązanie umowy wydawniczej z Take-Two Interactive jest szansą dla spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.