Konferencja PHASE 2023: Największa publiczna dyskusja o polskiej biotechnologii medycznej w tym roku

Największa publiczna dyskusja o polskiej biotechnologii medycznej w 2023 roku. Zapraszamy na konferencję PHASE

Biotechnologia w Polsce zaliczyła w 2022 roku kilka przełomowych wydarzeń, które uwiarygodniły sektor i sprawiły że inwestorzy coraz chętniej zwracają się ku tej branży. W dniach 22-23 sierpnia 2023 porozmawiamy o tym gdzie dzisiaj znajduje się polska biotechnologia i dokąd zmierza. Zapraszamy na PHASE, największa publiczną dyskusję o polskiej biotechnologii medycznej w 2023 roku, której Strefa Inwestorów jest współorganizatorem.

W dniach 22-23 sierpnia 2023 r. odbędzie się konferencja Polish Healthcare Assets – Sector Event (PHASE), skierowana do wszystkich zainteresowanych rozwojem polskiej biotechnologii medycznej inwestorów, przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli instytucji publicznych. W ramach konferencji odbędzie się 9 paneli dyskusyjnych w czterech blokach tematycznych: Inwestycje, Biznes, Technologie, Nauka. Udział w wydarzeniu weźmie ponad 40 wysokiej klasy ekspertów ze światów biznesu i nauki, a także przedstawicieli instytucji publicznych. Uczestnicy PHASE będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami inwestorskimi ośmiu spółek: publicznych – Pure Biologics, Scope Fluidics, Selvita, Synektik – oraz niepublicznych – Ardigen, Auxilius Pharma, nCage i Orphinic Scientific. Organizatorami wydarzenia jest Blume Advisory, BioInMed i Strefa Inwestorów, a partnerami wydarzenia Giełda Papierów Wartościowych, Ipopema Securities, CRIDO, HAYS, CK Legal, ExecMind, BioTechVibes, Kontekst.

 „W okresie pandemii obserwowaliśmy boom na biotechnologię, w wyniku którego spółki na całym świecie zyskały dostęp do finansowania na niespotykanych poziomach. Wraz z zacieśnianiem polityki przez banki centralne największych gospodarek, sentyment do tego szczególnie wrażliwego na koszty kapitału sektora opadł, w wyniku czego pozyskiwanie finansowania stało się dużo bardziej wymagające. Choć polski rynek nie jest w tym zakresie wyjątkiem, minione kwartały pokazały, że potrafiące się wyróżnić spółki nadal mogą liczyć na wsparcie inwestorów. Dotyczy to zarówno firm publicznych, jak i niepublicznych. Wraz z zapowiedziami luzowania polityki pieniężnej dostrzegamy nie tylko większą aktywność spółek, ale również rosnące zainteresowanie inwestorów. Nasze obserwacje wskazują, że już wkrótce możemy być świadkami wyraźnego ożywienia w tym sektorze” – mówi Tomasz Bardziłowski, Dyrektor Zarządzający i Doradca Zarządu Ipopema Securities

„Biorąc pod uwagę dynamiki największych warszawskich indeksów w ostatnich miesiącach, sektor spółek biotechnologicznych wydaje się być mocno niedowartościowany. Tymczasem wiele wskazuje na to, że zarówno uwarunkowania makroekonomiczne, jak i zapowiadane przez poszczególne spółki zdarzenia operacyjne, mogą w najbliższych okresach determinować zwrot sentymentu w kierunku branży. Liczymy na to, że PHASE pomoże zwrócić uwagę inwestorów na szanse wynikające z powyższych czynników” – komentuje Piotr Książek, Managing Partner Blume Advisory.

Dodatkowo, podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie raport sektorowy pn. „Biotechnologia medyczna, czyli polski innowacyjny skok w przyszłość” opracowany przez Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.

Więcej informacji nt. wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

Kliknij tutaj,  aby dowiedzieć się więcej

Zobacz także: Kraje regionu zazdroszczą nam rozwoju polskiej biotechnologii - Paweł Przewięźlikowski Ryvu Therapeutics, Podcast "21% rocznie"

Największa dyskusja o polskiej biotechnologii

Konferencja PHASE będzie największą tegoroczną publiczną dyskusją nt. polskiej biotechnologii medycznej. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele:

  • największych notowanych na warszawskiej giełdzie firm z sektora (m.in. Celon Pharma, Molecure, Ryvu Therapeutics, Scope Fluidics, Captor Therapeutics czy Selvita)
  • spółek niepublicznych (takich jak Ardigen, JJP Biologics, czy Pikralida)
  • rynku kapitałowego (w tym z Allianz TFI, Cofounder Zone, Ipopema Securities, PKO TFI)
  • świata nauki (m.in. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Uniwersytet Warszawski)
  • instytucji publicznych (w tym Agencji Badań Medycznych i Ministerstwa Rozwoju)

Pełna lista uczestników jest dostępna na stronie internetowej konferencji.

„Sektor biotechnologii medycznej rozwija się w Polsce od około 15 lat. Rok 2022 był przełomowy. Wiele obiecujących projektów weszło do badań klinicznych lub do ich kolejnych faz. Zrealizowanych zostało kilka kluczowych międzynarodowych kontraktów. Dodatkowo ogłoszony został „Rządowy Plan Rozwoju Sektora Biomedycznego” i rozpisane zostały pierwsze konkursy Agencji Badań Medycznych na prace B+R zmierzające do opracowania nowych leków i terapii. Konieczne jest jednak dalsze tworzenie ekosystemu i warunków legislacyjnych, które pozwolą na dynamiczny rozwój sektora. Konferencja PHASE jest platformą dialogu pomiędzy różnymi środowiskami, mającymi wpływ na przyszłość biotechnologii medycznej w Polsce” – podkreśla Marta Winiarska, Prezes Zarządu Związku BioInMed.

Zobacz także: Pod względem naukowym w obszarze TPD dzieje się dużo dobrego, ale niekoniecznie to się przekłada na wyceny spółek - Michał Walczak i Radosław Krawczyk, Captor Therapeutics

Program konferencji PHASE

Plan konferencji każdego dnia dzieli się na część w formule hybrydowej – transmitowane on-line spotkania stacjonarne – oraz serię zdalnych prezentacji spółek, skierowanych przede wszystkim do inwestorów.

22 sierpnia 2023 r. / wtorek

Spotkania stacjonarne (9:00-14:00) w Centrum Prasowym PAP (ul. Bracka 6/8, Warszawa). Transmisja odbędzie się na stronie konferencje oraz za pośrednictwem Strefainwestorow.pl
 

9:00-10:00Raport BioInMed | Biotechnologia medyczna, czyli polski innowacyjny skok w przyszłość
10:00-11:00Inwestycje | Gdzie szukać finansowania dla biotechnologicznych start-upów?
11:00-12:00Biznes i Nauka | Skuteczne strategie naukowe dla polskich start-up'ów i spółek biotechnologicznych
12:00-13:00Technologie | Czy polskie technologie mogą zmienić globalny rynek life science?
13:00-14:00

Nauka i Biznes | Akademickie dyskusje, korpo-talki, czy konstruktywny dialog?
Współpraca światów nauki i biznesu

14:00-15:00Prezentacje spółek | Scope Fluidics
15:00-16:00Prezentacje spółek | Pure Biologics
16:00-17:00Prezentacje spółek | Ardigen
17:00-18:00Prezentacje spółek | nCage

23 sierpnia 2023 r. / środa

Spotkania stacjonarne (9:00-14:00) w Sali Notowań GPW (ul. Książęca 4, Warszawa). Transmisja odbędzie się na stronie konferencje oraz za pośrednictwem Strefainwestorow.pl

9:00-10:00Biznes | Czy polscy naukowcy dają potencjał do budowy silnych fundamentów firm?
10:00-11:00Technologie | mRNA - terapie przyszłości, czy pandemiczny one-off?
11:00-12:00Inwestycje | Sentyment inwestorów giełdowych do sektora biotechnologicznego. Dziś i jutro
12:00-13:00Biznes | Jak daleko nam do drugiego miliarda z komercjalizacji polskich innowacji biomedycznych?
13:00-14:00Prezentacje spółek | Synektik – konferencja wynikowa Q3 2022/2023
14:00-15:00Prezentacje spółek | Selvita
15:00-16:00Prezentacje spółek | Auxilius Pharma
16:00-17:00Prezentacje spółek | Orphinic Scientific

Udział w konferencji jest bezpłatny. W przypadku udziału stacjonarnego, wymagana rejestracja pod adresem www.pha-se.pl.
 

PHASE2023_GRAFIKA_Logotypy

Organizatorzy wydarzenia

Blume Advisory – Firma doradcza specjalizująca się w obszarze strategii i komunikacji z rynkiem kapitałowym. Blume posiada 10-letnie doświadczenie we współpracy ze spółkami z sektora healthcare/life science, związane m.in. ze wsparciem różnego typu transakcji oraz komunikacją z profesjonalnymi i indywidualnymi uczestnikami rynku. Z pasji do rynku kapitałowego
i rozwoju polskiej gospodarki w obszarach medycznych, Blume angażuje się w promocję sektora wśród inwestorów.

BioInMed – Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej zrzesza wiodące spółki, prowadzące projekty B+R dot. odkrywania i rozwoju nowych leków i metod diagnostycznych oraz podmioty akademickie. Związek dąży do poprawy innowacyjności polskiej gospodarki, przez zwiększenie inwestycji w biotechnologię medyczną i popularyzację rozwiązań  wspierających rozwój sektora. Celem BioInMed jest również promocja polskiej biotechnologii medycznej zagranicą.

Strefa Inwestorów – Serwis ekonomiczno-gospodarczy, którego celem jest dostarczenie użytecznych informacji, narzędzi oraz analiz, pomagających podejmować mądre decyzje inwestycyjne. Strefa Inwestorów oferuje szeroki zakres treści, w tym aktualne dane rynkowe, komentarze ekspertów, raporty branżowe i poradniki inwestycyjne. Serwis od lat na bieżąco śledzi i relacjonuje rozwój notowanych spółek biotechnologicznych.

Partnerzy i patroni medialni

Partnerami wydarzenia są: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Ipopema Securities, Crido oraz Hays.

Patronatami medialnymi konferencję objęły redakcje: Polskiej Agencji Prasowej (PAP Biznes) oraz Strefy Inwestorów.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.