DM BOŚ dodał Comarch, CD Projekt, Idea Bank i Tower Investments do 'top picks' | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lut 2017, 09:53

DM BOŚ dodał Comarch, CD Projekt, Idea Bank i Tower Investments do 'top picks'

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Comarch, CD Projekt, Idea Bank i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Emperię i Neukę.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, Budimex, CD Projekt, Comarch, Ergis, JSW, Idea Bank, Lotos, LSI Software, Marvipol, Medicalgorithmics, Mercator, OEX, Robyg, Sanok, Synthos, Tower Investments, Trakcja, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Asseco Poland, Eurocash, CI Games, Comp, LPP, Pekao, PGNiG, PKN Orlen, Polnord, Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 1,7 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 5,8% w porównaniu z 3,7% wzrostem indeksu WIG, przede wszystkim za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Synthos, Trakcja i Asseco SEE)"

czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 9,4% (wobec 7,5% wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 1,9 pkt proc. względem poziomu referencyjnego. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 6 754,1% (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 15,9%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 106 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 6 738,2 pkt proc., podał broker.

(ISBnews), #CMR, #CDR, #IDA, #TOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości