GPW: Wyniki IV kwartału będą pod presją wydatków na przygotowanie do MIFID II | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 paź 2017, 13:15

GPW: Wyniki IV kwartału będą pod presją wydatków na przygotowanie do MIFID II

Wyniki Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w IV kwartale br. będą pod presją wydatków na przygotowanie do MIFID II, poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

"Większa część wydatków na MIFID II - koszty operacyjne i nakłady inwestycyjne - pojawią się w IV kwartale. Po dziewięciu miesiącach roku ponieśliśmy z tego tytułu 2,5 mln zł kosztów operacyjnych, czyli poniżej 30% szacowanych kosztów z tego tytułu na cały rok. Wyniki IV kw. będą pod presją tego składnika, ale jest to przejściowe. Jednocześnie większość nakładów poniesiona zostanie w IV kw., a wpływ tego na amortyzację będzie widoczny od przyszłego roku"

powiedział Fotek na spotkaniu z dziennikarzami.

Wcześniej prezes GPW Marek Dietl ocenił, że GPW powinna zrealizować terminowo przygotowania do wejścia w życie nowej dyrektywy.

MIFID 2 ma wejść w życie na początku przyszłego roku i oczekuje się, że może zrewolucjonizować dystrybucję produktów finansowych.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews), #GPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości